Загальна інформація

Історія

Соціальна відповідальність

Прес-центр

Кар’єра

Наші партнери

Тендери

Лото-Забава

ХТО ТАМ

Мегалот

Спортліга

Спортпрогноз

Гонка на Гроші

Швидкограй Миттєві лотереї

Тіп Топ

Київ

Київська область

Вінницька область

Волинська область

Дніпропетровська область

Донецька область

Житомирська область

Закарпатська область

Запорізька область

Івано-Франківська область

Кіровоградська область

АР Крим

Луганська область

Львівська область

Миколаївська область

Одеська область

Полтавська область

Рівненська область

Сумська область

Тернопільська область

Харківська область

Херсонська область

Хмельницька область

Черкаська область

Чернівецька область

Чернігівська область

Адреси представництв

Центральний офіс

Адреси представництв

     
Головна >Спортлига >Умови проведення гри

 

Умови проведення державної грошової лотереї тото "Спортліга" (нова редакція), 

затверджено наказом ТОВ "М.С.Л." від 18.04.2014 р. №106 (Оприлюднено 28.04.2014 р.)

- із змінами, затвердженими наказом від 28.04.2014 р. №113

 

У М О В И

проведення державної грошової лотереї тото

«Спортліга» (нова редакція)

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Лотерея “Спортліга” є державною грошовою лотереєю тото (надалі – лотерея), що проводиться Товариством з обмеженою відповідальністю “М.С.Л.” (надалі – оператор), з метою здійснення відрахувань до Державного бюджету України, а також для здійснення відрахувань на благодійну допомогу, включаючи підтримку розвитку фізичної культури, спорту та спорту інвалідів в Україні.

1.2. Місцезнаходження оператора: 01004, м. Київ, вул. Шовковична, 50-а. Код ЄДРПОУ 30109292.

1.3. Гравцем у лотерею може бути повнолітня особа, яка зареєструє ігровий варіант та сплатить ставку в розмірі та в порядку, визначеному цими Умовами:

а) у пункті розповсюдження, обладнаному терміналом електронної системи прийняття ставок;

б) через мережу Інтернет;

в) через мережу мобільного зв’язку;

г) через термінали самообслуговування.

В будь-якому разі, ігрові варіанти гравців в автоматичному режимі за стандартною процедурою передаються та реєструються в електронній системі прийняття ставок.

Послуги з реєстрації ігрових варіантів за допомогою мереж мобільного зв’язку та Інтернету надаються окремими розповсюджувачами за угодою з Оператором.

Оператор визначає канали та засоби розповсюдження лотереї самостійно в залежності від наявних угод з розповсюджувачами та необхідного програмно-технічного забезпечення. Про дату початку здійснення прийняття ставок через певні канали та засоби прийняття ставок або про зміну існуючих, Оператор повідомляє у загальнодержавному друкованому засобі масової інформації та/або на офіційному сайті Оператора.

Детальна та додаткова інформація про засоби та порядок прийняття ставок та реєстрацію ігрових варіантів, місця розповсюдження лотереї, Інтернет сторінки, на яких здійснюється прийняття ставок, короткі номери, через які можлива реєстрація ігрових варіантів шляхом передачі повідомлень (даних) з мобільного телефону, постійно розміщується на офіційному сайті Оператора.

1.4. Гравцем у лотерею може бути виключно фізична особа, яка досягла 18 років та за власним бажанням, самостійно і добровільно сплатила ставку (ставки) розповсюджувачеві лотереї. При здійсненні ставки з використанням Інтернет та/або мобільного зв'язку гравець зобов'язаний підтвердити, що він досяг 18-річного віку, в противному випадку оператор може відмовити у прийнятті ставки.

Прийняття ставок у лотерею може здійснюватись у спосіб/способи, у тому числі з використанням електронних платіжних систем, що не суперечить/суперечать чинному законодавству.

1.5. Лотерея проводиться за програмами тиражів, що затверджуються керівництвом оператора та розміщуються в пунктах розповсюдження лотереї та/або на Інтернет-сайті оператора. Програми тиражів опубліковуються на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua. Оператор має право вносити зміни до програм тиражів з обов’язковим розміщенням змінених програм в пунктах розповсюдження лотереї та/або на Інтернет-сайті оператора.

Зміни у програмі тиражу не розповсюджуються на ігрові варіанти, що вже були зареєстровані в електронній системі.

 

1.6. Під час проведення лотереї Оператор має право проводити акційні тиражі. Рішення щодо проведення акційного тиражу (акційних тиражів) лотереї приймається Оператором самостійно та оформлюється у вигляді наказу. Акційні тиражі проводяться Оператором відповідно до Порядку проведення акційних тиражів державної грошової лотереї тото «Спортліга», що є додатком 1 до цих Умов.  

1.7. Ігровим варіантом в лотереї вважається здійснений відповідно до цих Умов прогноз результатів випадкових подій у різних видах професійних та (чи) аматорських змагань, що визначений гравцем в будь-який спосіб із визначених у пункті 3.3 цих Умов.

До ігрового варіанту гравцем включаються тільки ті змагання, що включені оператором до програми тиражу лотереї.

Повний (або частковий) збіг ігрового варіанту з результатами розіграшу тиражу надає гравцеві право на отримання призу(-ів)  лотереї, передбачених за такий збіг.

Чек гравця– це документ, який засвідчує визначений гравцем ігровий варіант, а також факт реєстрації його ігрового варіанту у електронній системі прийняття ставок. За умов повного (або часткового) збігу ігрового варіанту з результатами розіграшу тиражу, він є підставою для безоплатного отримання призу(-ів) лотереї. Чек гравця є засобом, який дозволяє засвідчити участь у лотереї.

Чек гравця може бути як в паперовій, так і в електронній формі.

Чек гравця в паперовій формі видається гравцю, який зробив ставку через термінал електронної системи прийняття ставок, розміщений в точці розповсюдження лотереї, або через термінал самообслуговування. Чек гравця в електронній формі видається (надсилається) гравцю, який зробив ставку через мережу Інтернет або через мережу мобільного зв’язку.

Електронна система прийняття ставок (далі - електронна система)- програмно-технічний комплекс, призначений для фіксації та обліку ставок у державній лотереї, фіксації виплати призів і/або виплати призів, зберігання інформації про проведення лотереї, а також для здійснення інших операцій, пов’язаних з проведенням державної лотереї.

Електронна система прийняття ставок складається з центральної електронної системи та терміналів електронної системи прийняття ставок, пов’язаних між собою електронним або іншим зв’язком.

Термінал електронної системи прийняття ставок (далі - термінал) – програмно-технічний комплекс, який призначений для реєстрації здійснених розповсюджувачем або гравцем (термінал самообслуговування) операцій з прийняття ставок у державній лотереї, перевірки виграшності лотерейних білетів або інших засобів, які засвідчують участь у грі, виплати виграшів та передачі інформації про здійснені операції до центральної електронної системи.

Термінал самообслуговування– термінал електронної системи прийняття ставок, який дозволяє в автономному режимі здійснювати електронні транзакції з прийому платежів за товари та послуги та є засобом реєстрації ігрових варіантів гравця в електронній системі прийняття ставок.

В залежності від технічних параметрів терміналу самообслуговування цей термінал може служити засобом отримання виграшу у спосіб (способи), що не суперечать чинному законодавству.

Термінальна картка– бланк в паперовій формі, що призначений для відображення в ньому гравцем обраного ним ігрового варіанту (ігрових варіантів) тощо для подальшої його (їх) реєстрації в електронній системі через термінали, визначені оператором.

Електронна картка– спеціальна форма, що зображується на моніторі терміналу самообслуговування чи на веб-сайті в мережі Інтернет, через які можна сплатити ставку, та яка призначена для позначення гравцем обраного ним ігрового варіанту (ігрових варіантів) тощо, для подальшої його (їх) реєстрації в електронній системі прийняття ставок через мережу Інтернет чи термінали самообслуговування.

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу мобільного зв’язку, гравець реєструє ігрові варіанти та інші параметри гри у порядку, що визначається оператором, та за допомогою технічних можливостей мобільної мережі та абонентського пристрою та видів мобільних послуг, визначених оператором.

Розіграш тиражу- це процедура визначення переможців тиражу лотереї, що розпочинається одночасно з початком перебігу першого за часом змагання, що включене до програми тиражу та закінчується одночасно із закінченням перебігу останнього за часом змагання, що включене до програми тиражу. Місце проведення розіграшу тиражу визначається місцями проведення змагань, що включені до відповідного ігрового варіанту.

Термін проведення тиражу визначається програмою тиражу.

Періодичність проведення тиражів визначається періодичністю проведення змагань, які включаються оператором до програм тиражів.

1.8. У лотереї як переможець визначається той гравець, що вгадав результати випадкових подій у різних видах змагань, включених до програми тиражу, яка оприлюднюється на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua та обов’язково розміщується у пунктах розповсюдження лотереї.

1.9. При визначенні результатів спортивних змагань для розрахунку ставок беруть тільки спортивні фактори.

1.10. У випадку перегляду відповідно до правил, встановлених для відповідного змагання, результатів змагання або анулювання таких результатів, результати розіграшів тиражів лотереї перегляду не підлягають, окрім випадків, визначених в п. 1.11 цих Умов.

1.11. Результати розіграшів тиражів не підлягають перегляду, крім випадків, коли вони містять невірну інформацію внаслідок:

- недбалих (арифметична помилка) дій (бездіяльності) працівників оператора, що були встановлені рішенням (вироком) суду, або

- протиправних умисних дій працівників оператора, що були встановлені рішенням (вироком) суду.

Оператор має право переглядати результати розіграшу тиражу у випадку  недостовірності, помилковості відомостей щодо результатів подій у джерелах, вказаних в п. 3.8 Умов.

Зміна результатів розіграшу тиражу оформлюється наказом керівника оператора. Перерахунок та повернення виграшів, що були виплачені на підставі результатів розіграшів, відбуваються за рахунок Резервного фонду, а при недостатності такого - за рахунок оператора.

1.12. Розмір мінімальної ставки в лотереї становить 5 гривень. Максимальний розмір ставки залежить від виду ігрового варіанту, обраного гравцем, та визначається оператором окремо для кожного змагання.

1.13 Чек гравця який роздруковується терміналом (крім терміналу самообслуговування), має п’ять ступенів захисту:

- використання спеціального термопаперу, який виключає можливість фальсифікації, з мікродруком у вигляді захисної сітки;

- невидимі знаки, що проявляються під ультрафіолетовим промінням;

- фірмова вертикальна смуга з написом по обох краях чека гравця;

- унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді цифрових комбінацій;

- унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді штрих-коду.

Чек (електронний) гравця, який надсилається через мережу Інтернет або через мережу мобільного зв’язку,  має захист: унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді цифрових комбінацій.

В електронному чеку гравця зазначається інформація, зокрема: назва лотереї, номер тиражу, розмір ставки, ігровий варіант (варіанти), електронний підпис, тощо. Форма (зображення) електронного підпису визначається оператором самостійно.

1.14. До витрат на проведення лотереї відносяться витрати, зазначені у запланованому кошторисі доходів і витрат при проведенні лотереї  (додаток 2).

1.15. Внесення гравцем ставки та фіксація електронною системою прийняття від гравця ставки є укладенням між гравцем і оператором публічного договору на умовах, визначених цими Умовами (в редакції, чинній на дату здійснення ставки) та програмою тиражу, згідно з якою гравцем було визначено ігровий варіант на момент внесення ставки. Факт укладення договору засвідчується чеком гравця (в тому числі електронним чеком гравця), який видається (надсилається) гравцеві.

За одним виграшним чеком гравця (в тому числі електронним чеком гравця) може бути лише один переможець.

1.16. Оператор має право оголосити ігровий варіант або частину змагань, включених до ігрового варіанту, недійсними при виникненні таких ситуацій:

- у випадку помилок, недбалих або умисних дій розповсюджувачів при прийомі ставок або дій інших осіб, що призвели до прийняття ставок на змагання, яке відсутнє в програмі тиражу.

- у випадку, якщо вказане в програмі тиражу змагання, на яке прийнято ставку, не відбулося;

- при порушенні гравцем цих Умов.

Оператор зобов’язаний оголосити ігровий варіант або частину змагань, включених до ігрового варіанту, недійсними у випадку  помилок, недбалих або умисних дій розповсюджувачів при прийомі ставок або дій інших осіб, що призвели до прийняття ставок на змагання з множником менше одиниці.

Рішення про оголошення ігрового варіанту недійсним приймається керівником оператора, наслідком чого є повернення відповідним гравцям зроблених ними раніше ставок.

Рішення про оголошення одного або кількох змагань з ігрового варіанту недійсними приймається керівником оператора, такі змагання вважаються виграшними з множником 1 (одиниця) та виплачуються гравцям.

1.17. Здійснення гравцем ставки є підтвердженням того, що гравець ознайомлений з цими Умовами, правилами прийому ставок, розміщеними у пункті розповсюдження та згоден їх виконувати.

1.18. Гравець не має права відмовитись від зареєстрованого ігрового варіанту.

 

2. ПРИЗОВИЙ (ВИГРАШНИЙ) ФОНД ЛОТЕРЕЇ

2.1. На виплату призів у лотереї спрямовується 80% сумарної вартості ігрових варіантів, допущених до розіграшу (утворена таким чином сума визначається як призовий (виграшний) фонд лотереї). Оператор має право змінювати (в межах від 70% до 95%) розмір призового (виграшного) фонду окремо взятих тиражів. Рішення про зміну (в межах від 70% до 95%) призового (виграшного) фонду окремо взятих тиражів лотереї оформлюється наказом Оператора до початку проведення розіграшу відповідного тиражу.

2.2. В межах призового (виграшного) фонду лотереї формується залишковий та резервний фонди.

До залишкового фонду лотереї включається незапитана гравцями частина призового (виграшного) фонду (згідно п. 2.5 цих Умов).

До резервного фонду лотереї включаються, зокрема:

- сума призового фонду тиражу лотереї не розіграна між гравцями (згідно п. 2.6 цих Умов);

- суми що утворюються внаслідок відсікання сум призів до величини, кратної 1 гривні (згідно п.4.4 цих Умов);

- відрахування оператора (згідно п.2.4. цих Умов).

2.3. Резервний фонд лотереї використовується виключно:

- на покриття різниці між сумою виграшів відповідного тиражу та сумою призового фонду тиражу у випадку недостатності коштів призового фонду цього тиражу для виплати призів;

- на виплату призів по визнаним оператором претензіям гравців;

- на проведення додаткових розіграшів в межах лотереї, згідно з правилами їх  проведення, що обов’язково додаються до цих Умов після їх затвердження та опублікування оператором;

- на інші напрями, встановлені п.2.4. цих Умов.  

2.4. У разі, якщо коштів призового (виграшного) фонду лотереї (в межах розміру, визначеного п. 2.1 цих Умов) не достатньо для виплати виграшів (призів), оператор зобов’язаний покрити різницю шляхом здійснення відрахувань власних коштів до резервного фонду лотереї. Рішення про це оформлюється наказом керівника  оператора. При цьому, внесена оператором сума коштів підлягає майбутньому відшкодуванню ним за рахунок резервного фонду.

2.5. Сума виграшу (призу), що припала на виграшний чек гравця, який не був пред’явлений до оплати протягом строку, визначеного в п. 4.10 цих Умов, спрямовується до залишквого фонду лотереї. Залишковий фонд лотереї є частиною призового (виграшного) фонду лотереї.

2.6. У випадку, якщо загальна сума виграшів (призів), що підлягає виплаті гравцям за результатами проведення розіграшу тиражу, є меншою за сформований оператором розмір призового фонду цього тиражу, різниця відраховується до резервного фонду лотереї. Оператор зобов’язаний зарахувати зазначені кошти до резервного фонду лотереї.

2.7. Для збільшення інтересу гравців до лотереї оператор має право під час проведення окремо взятих тиражів лотереї запроваджувати (в межах призового фонду поточного тиражу лотереї) додаткові виграші (грошові та/або речові). Тиражі, під час розіграшу яких будуть розігруватись додаткові виграші, а також величина додаткових виграшів визначаються наказом оператора до початку проведення тиражу (ів).  Додаткові грошові виграші, визначені наказом оператора, можуть розігруватись оператором між гравцями, які обрали та зареєстрували ігровий варіант (серед видів ігрових варіантів, з обумовленими характеристиками, визначеними наказом оператора). Оператор також має право розігрувати додаткові грошові виграші серед гравців, ідентифікованих електронною системою прийняття ставок, які обрали та зареєстрували ігровий варіант (серед видів ігрових варіантів, з обумовленими характеристиками, визначеними наказом оператора). Право на отримання додаткових грошових виграшів виникає у зазначених вище гравців у разі, коли за результатом розіграшу тиражу лотереї ігровий варіант, обраний ними та зареєстрований в електронній системі прийняття ставок, є виграшним.

Оператор має право запроваджувати додаткові виграші, але не виключно,  за:

- реєстрацію ігрових варіантів в певний день та/або проміжок часу;

- використання певних видів ігрових варіантів;

- використання певних змагань;

- використання певних видів зустрічей, змагань або перегонів;

- реєстрацію ігрового варіанту за певний час (дні та/або години) до початку змагань включених до такого ігрового варіанту

- використання виду  ігрового варіанту експресс з кількістю змагань більшою або рівною ніж вказано оператором;
- використання виду  ігрового варіанту система з кількістю змагань більшою або рівною ніж задана та/ або з кількістью фіксованих підсумків більшою або рівною ніж вказано оператором;
2.8. При проведенні лотереї джек-пот не формується.

3. ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

3.1. Принцип лотереї полягає у вгадуванні гравцями результатів випадкових подій у різних видах професійних та (чи) аматорських змагань, що включені до програми тиражу лотереї, з урахуванням ймовірності цих результатів.

3.2. Для участі у лотереї гравцю необхідно визначити ігровий варіант, оплатити участь у лотереї у відповідності до обраного ігрового варіанту в пункті розповсюдження, обладнаному терміналом, або через Інтернет, або через мережу мобільного зв’язку або через термінал самообслуговування, та отримати чек гравця. Обраний гравцем ігровий варіант реєструється в електронній системі.

3.3. Реєстрація ігрових варіантів в електронній системі здійснюється в будь-який  із наступних способів (із тих, що доступні у пунктах розповсюдження на момент здійснення ставки):

- гравець у пункті розповсюдження, обладнаному терміналом, безкоштовно отримує термінальну картку. В ігрових полях цієї картки гравець повинен відмітити результати подій у різних видах змагань, включених до програми відповідного тиражу лотереї, номер змагання згідно з програмою тиражу, розмір ставки, тощо. Відмітка може бути проставлена шляхом закреслення по вертикалі, навхрест по діагоналях чи навхрест по горизонталі-вертикалі або шляхом повного заштриховування клітинки, що відмічається. При цьому, не можна виходити за обмежувальні лінії самої клітинки. Гравець передає розповсюджувачу відмічений на термінальній картці ігровий варіант, а  розповсюджувач забезпечує введення даного ігрового варіанту до електронної системи;

- розповсюджувач забезпечує введення  визначеного гравцем ігрового варіанту до електронної системи шляхом введення ігрового варіанту, використовуючи клавіатуру терміналу або інші допоміжні засоби  (без заповнення термінальної картки);

- гравець вводить ігровий варіант до електронної системи шляхом заповнення через мережу Інтернет електронної картки на сайті, визначеному оператором, в мережі Інтернет;

- гравець вводить ігровий варіант до електронної системи використовуючи  мережу мобільного зв’язку;

- гравець вводить ігровий варіант  до електронної системи шляхом заповнення електронної картки та її надсилання з використанням терміналу самообслуговування чи компютерного обладанняу пункті розповсюдження. Інформація, що зазначена гравцем при введенні ігрового варіанта, в автоматичному режимі реєструється в електронній системі.

Передумовою реєстрації гравцем  в єлектронній системі обраного ним ігрового варіанту  (за допомогою компьютерного обладнання) є реєстрація гравця в електронній системі та  внесення гравцем розповсюджувачу відповідної суми грошових коштів.

 

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу Інтернет або через термінал самообслуговування, гравцю необхідно заповнити електронну картку, що зображується, відповідно, на веб-сайті оператора або на екрані монітора термінала самообслуговування.

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу мобільного зв’язку, гравцю необхідно відправити SMS – повідомлення на короткий номер (-и), що визначений (-і) оператором, або іншим способом відправити з мобільного телефону (або з іншого пристрою) дані з обраним гравцем ігровим варіантом та іншими параметрами гри в тому форматі, який вказаний оператором.

3.4. У випадку, якщо термінал не приймає до реєстрації термінальну картку:

через брак відміток, - гравцю пропонується переглянути термінальну картку і додати відмітки, яких бракує;

через наявність у ній зайвих відміток, - гравцю пропонується заповнити нову термінальну картку.

Реєстрація ігрового варіанта в електронній системі через Інтернет або термінали самообслуговування не здійснюється при заповненні гравцем не всіх обов’язкових полів електронної картки, про що повідомляється такий гравець відразу після здійснення ним спроби зареєструвати ігровий варіант.

3.5. При реєстрації ігрового варіанта гравця в електронній системі через термінал (окрім терміналів самообслуговування) в пункті розповсюдження гравцю видається чек гравця, який містить наступну інформацію: назву лотереї; номер агента (розповсюджувача) у разі необхідності; ігровий варіант; номер тиражу, розмір ставки; дата та час прийняття ставки; індивідуальний секретний номер; тощо.

При реєстрації  ігрового варіанта гравця в електронній системі через термінал самообслуговування гравцю видається чек гравця, що роздруковується цим терміналом самообслуговування та містить наступну інформацію: назву лотереї, ігровий варіант, номер тиражу, розмір ставки, дату та час прийняття ставки, індивідуальний секретний номер, тощо.

При реєстрації ігрового варіанта через мережу Інтернет чи мережу мобільного зв'язку, гравець отримує зворотне повідомлення про здійснення реєстрації обраного ним ігрового варіанта (-ів) в електронній системі (чек гравця в електронній формі (електронний чек гравця). В електронному чеку гравця зазначається інформація, зокрема: назва лотереї, ігровий варіант, номер тиражу, унікальний індивідуальний номер чека гравця, розмір ставки, тощо. Електронний чек гравця зберігається у гравця, в його комп’ютері, на іншому пристрої (обладнанні), в мобільному телефоні, або іншим чином в електронній формі. Відповідальність за збереження електронного чека гравця несе гравець.

Гравець підтверджує факт внесення ставки через мережу Інтернет шляхом пред’явлення роздруківки  електронного чека гравця. 

Гравець за власним бажанням може отримати зареєстрований та оплачений ним через мережу мобільного зв’язку  чек гравця. Для цього він повинен пред’явити розповсюджувачу, визначеному оператором,  електронний чек гравця, що зафіксований на носії пристрою (обладнання). Розповсюджувач, визначений оператором, або уповноважена особа оператора (в представництві) звіряє дані електронного чека гравця з даними електронної системи та, при їх співпадінні, роздруковує з електронної системи чек гравця (в паперовій формі), що відповідає пред’явленому гравцем електронному чеку гравця. Оплачений гравцем чек може бути виданий цьому гравцю лише один раз.

3.6. Чек гравця зберігається у гравця для перевірки результатів розіграшу тиражу і, в разі перемоги, для отримання виграшу (- ів). Електронний чек гравця зберігається у гравця в його комп’ютері, на іншому пристрої (обладнанні), в мобільному телефоні або іншим чином в електронній формі.

Відповідальність за збереження чека гравця несе гравець.

3.7. Ставки приймаються оператором на основі програми тиражу - переліку змагань із запропонованим для кожного змагання множником (співвідношенням суми призу до внесеної гравцем ставки) та видами ігрових варіантів в лотереї.

Величина множника не може бути меншою одиниці.

Оператор має право відмовити у прийнятті ставки у тому випадку, коли її прийняття може спричинити істотне перевищення призового фонду лотереї, що призведе до недоодержання державним бюджетом України грошових коштів.

Час початку прийняття ставок на змагання, що включені до програми тиражу, визначається оператором.

Час закінчення прийняття ставок на змагання, що включені до програми тиражу, визначається оператором, але у будь-якому разі не  пізніше визначення результату події на яку приймається ставка.

 

 

3.8. Інформацію про результати змагань оператор може отримувати з офіційних джерел, як то офіційні сайти спортивних клубів, федерацій, інших організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, інші офіційні засоби інформації, а також із засобів масової інформації, всесвітньої інформаційної системи загального доступу (Інтернет).

У разі якщо інформація щодо результатів, вказана у різних джерелах, відрізняється, або вказана з очевидними помилками остаточне рішення щодо результатів для розрахунку виграшності  ігрових варіантів  приймає Оператор.

3.9. Ігровий варіант вважається виграшним, якщо передбачені в ньому результати випадкових подій у різних видах змагань, включених до програми тиражу, збігаються із результатами змагань, підтвердженими офіційними джерелами (що використовуються при складанні програми тиражу), та внесеними до протоколу результатів тиражу, який затверджується керівництвом оператора, а також в інших випадках, передбачених цими Умовами. Результати доводяться до гравців шляхом розміщення у пунктах розповсюдження лотереї та/або на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua.

3.10. Визначаючи ігровий варіант гравець самостійно обирає кількість змагань, що входитимуть до його ігрового варіанту, а саме гравець може обрати:

ординар – ігровий варіант, що включає одне окреме змагання;

експрес – ігровий варіант, що включає кілька окремих змагань, які не мають між собою причинно-наслідкового зв’язку. Не вгаданий результат одного із змагань, що увійшли до експресу, означає програш всього ігрового варіанта;

систему – ігровий варіант, що включає сукупність експресів, яка представляє собою повний або частковий перебір ігрових варіантів експресів одного розміру з фіксованого набору результатів. Кожний ігровий варіант сплачується окремо, розмір ставки за кожний ігровий варіант є однаковими, програшними є тільки ті варіанти, до яких входить не вгаданий результат;

складений - ігровий варіант, який включає в себе перебір всіх можливих експресів (різної довжини) та/або ординарів і експресів, які можна утворити з обраних гравцем змагань.

ланцюг – ігровий варіант, що являє собою набір ординарів, що складаються з незалежних (одна від одної) подій. Сума ставки на кожен ординар дорівнює загальній сумі ставки за ігровий варіант – ланцюг. Гравцю надається можливість самостійно визначити порядок подій, що входять до ланцюгу. Після розіграшу кожного ординара, що входить до ігрового варіанта – ланцюг, обчислюється сума на рахунку ланцюга. Спочатку вона дорівнює сумі першої ставки (початкова сума ланцюга).

Рахунок ланцюга – це загальна сума виграшів по усім обрахованим подіям (ставкам ординар), включених до ланцюга з вирахуванням сум ставок на кожну обраховану подію ланцюга.

Якщо на "рахунку ланцюга" залишається сума менше, ніж початкова сума ланцюга, то  наступна подія ординар розраховується по залишку на рахунку ланцюга. Порядок розрахунку ланцюга залежить від порядку розташування гравцем ординарів в чеку гравця (електронній картці), а не від часу. Сума, яка залишається на «рахунку ланцюга » після розрахунку всіх ставок «ланцюга», є виграшем гравця за ігровим варіантом – ланцюг. Ігровий варіант – ланцюг вважається програшним у разі, коли сума на рахунку «ланцюга» дорівнює «0» (нулю). Гравець, обираючи ігровий варіант – ланцюг тим самим виявляє бажання (ініціює) спрямування оператором суми виграшу гравця за вірним його прогнозом на певну подію із ланцюгу  в оплату наступної (-их) події (ій), включених гравцем до цього ж ланцюгу.

Комбінований – ігровий варіант, що являє собою заготовлений оператором прогноз на декілька не пов’язаних результатів однієї події. Для того щоб ігровий варіант був виграшним необхідно вгадати всі результати, включені до ігрового варіанту «комбінований». Виграш за ігровим варіантом – комбінований  визначається як добуток суми ставки на визначений для відповідного ігрового варіанту множник.

 

При включенні гравцем до ігрового варіанту кілька змагань, загальне співвідношення суми призу до внесеної гравцем ставки та сума виграшу на такий ігровий варіант не повинні перевищувати розмір (величину), що визначений (-а) наказом оператора. При перевищенні загальним співвідношенням суми призу до внесеної гравцем ставки або сумою виграшу зазначених в наказі оператора показників, вони округлюються вниз до розміру (величини), визначеного наказом оператора.

3.11. Види ігрових варіантів обираються гравцем самостійно шляхом відмітки у відповідних ігрових полях термінальної картки чи електронної картки.

3.12. Номер змагання, на яке робиться прогноз, визначається в полі "№ змагання" шляхом закреслення (відмічення) цифр та/або букв. Кожне змагання може бути включене до складу ігрового варіанту тільки один раз.

3.13. До основних результатів, які гравець може обрати при визначенні ігрового варіанту, належать:

перемога першої команди (спортсмена) - “1”;

перемога другої команди (спортсмена) - “2”;

нічия - “х”;

перемога першої команди (спортсмена) або нічия “1х”;

перемога другої команди (спортсмена) або нічия “х2”;

перемога першої або другої команди  (спортсмена) “12”;

тотул (більше або менше кількості голів (очок, тощо) команд (спортсменів) вказаної у програмі тиражу): “Б” - більше, “М” - менше, “1Б” – перша більше, “1М” - перша менше, “2Б” - друга більше, “2М” - друга менше;

покупка тотула - збільшення або зменшення тотула за рахунок зміни величини множника;

фора - перевага чи  відставання однієї із команд (спортсмена), виражена у голах (очках,тощо), яка надана учаснику змагання оператором. Надана учаснику змагання фора додається до відповідного результату події. Якщо розрахований таким чином результат на користь обраної (-ого) команди (спортсмена), то ігровий варіант вважається виграшним. Якщо ж розрахований таким чином результат є перемогою протилежної команди (спортсмена) - ігровий варіант є програшним, у разі  нічиєї - множник виграшу дорівнює одиниці;

покупка фори – збільшення або зменшення фори за рахунок зміни величини множника.

Такі види результатів можуть використовуватись при реєстрації ігрових варіантів виключно до моменту визначення результату відповідного змагання.

У командних змаганнях можуть вживатися поняття "господарі" (приймаючі команди ) і "гості" (гостьові команди), за винятком таких випадків:

а) змагання проводяться в одному місті (у міжнародних змаганнях - країні);

б) подія є фіналом якого кубкового змагання і складається з одного матчу (зустрічі).

В програмі тиражу команди - господарі стоять на 1-му місці (позначаються «1»), команди - гості - на 2-му (позначаються «2»). У всіх інших випадках нумерація учасників змагань в програмі тиражу умовна, а дані про місце проведення носять інформаційний характер.

 

3.14. Під час проведення тиражів лотереї ставки можуть прийматись на будь-які змагання, які не суперечать чинному законодавству України та моральним засадам суспільства.

В залежності від особливостей професійних чи аматорських змагань змістовність ігрового варіанту може включати інші прогнози результатів подій, ніж ті, що передбачені в п.3.13 цих Умов, зокрема:

Футбол.

Змагання - зустріч 2-х команд (футбольний матч), тур, етап, раунд, плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події - голи, порушення правил гравцями (фоли), кутові, заміни, офсайди, попередження гравцям, видалення гравця (гравців), дискваліфікація гравця, гравців чи команди, овертайм, пенальті, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перехід у вищу/нижчу лігу, перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч/тайм закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі парна або непарна;

точний рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будь який інший,  окрім вказаних в програмі тиражу, рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

буде результативна (ненульова) нічия – будь-яка нічия крім «0:0»;

буде або ні забитий гол в таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

заб’є або не заб’є гол гравець або команда в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

обидві команди заб’ють гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

що найменш одна з команд не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша/друга або обидві команди заб’ють голи в обох таймах;

щонайменш в одному з таймів перша/друга або обидві команди не заб’ють гол;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є другий гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий з гри, з гри головою, з гри не головою, зі штрафного (зі стандарту), автогол, з кутового, головою або с пенальті;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

перша або друга команда заб’є гол у кожному таймі;

перша або друга команда не заб’є гол щонайменше в одному з таймів;

буде чи ні автогол;

буде дубль (один гравець заб’є щонайменше два гола впродовж матчу);

буде хеттрік (один гравець заб’є щонайменше три гола впродовж матчу);

буде покер (один гравець заб’є щонайменше чотири гола впродовж матчу);

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

перемога першої команди в першому таймі та в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому таймі та в матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та в матчі;

кількість голів, забитих першою/другою або обома командами у першому таймі, більше, менше, або дорівнює кількості голів забитих першою/другою або обома командами у другому таймі;

перша/друга команда заб’є перший гол та виграє/програє матч;

перша/друга команда пропустить перший гол та виграє/програє матч;

одна з команд вигравала по ходу матчу та виграла/програла матч;

одна з команд програвала по ходу матчу та виграла/програла матч;

перемога першої/другої команди в матчі/таймі та кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості фолів кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість фолів/офсайдів/жовтих карток обох команд або окремої команди в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості офсайдів кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості жовтих карток гравцям кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості червоних карток (видалень гравців) кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда отримує першу/наступну/останню червону картку (видалення гравця) або ніхто не отримує першу/наступну/останню червону картку (видалення гравця) в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда отримує право на першій аут в матчі;

будуть чи ні червоні картки (видалення гравців) впродовж матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будуть чи ні пенальті впродовж матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

окремий гравець отримає жовту/червону картку або ні;

окремий гравець здійснить порушення правил, що призведе до призначення пенальті;

окремий гравець заробить пенальті або ні;

окремий гравець заб’є пенальті або ні;

наступне пенальті буде забито або ні;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості кутових кожної команди в матчі/таймі;

кількість кутових обох команд або окремої команди в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість кутових в матчі парна або непарна;

перша або друга команда отримає право на перший/наступний/останній кутовий або ніхто не отримає право на перший/наступний/останній кутовий в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості виконаних кожною командою замін в матчі/таймі;

кількість замін, виконаних обома командами або окремою командою в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перша заміна в матчі буде в першої/другої команди або матч закінчиться без замін;

перша заміна в матчі буде в першому таймі/перерві або в другому таймі;

гравець, що вийшов на заміну, заб’є/не заб’є гол;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний або вказаний раунд/тур/етап змагань;

яка команда перейде в вищу/нижчу лігу за підсумками чемпіонату;

команда перейде чи ні в вищу/нижчу лігу за підсумками чемпіонату; 

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу, олімпійських ігор;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

перша або друга команда отримає право ввести м’яч до гри на початку матчу;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві пенальті;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості ударів у площину воріт в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість ударів у площину воріт першої/другої команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перша або друга команда виконає перший/наступний/останній удар у площину воріт або ніхто з команд не виконає перший/наступний/останній удар у площину воріт в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по відсотку володіння м’ячем кожною командою в матчі;

кількість відсотків володіння м’ячем першої/другої команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

гравець вийде чи не вийде на поле;

гравець проведе на полі більше або менше вказаної кількості хвилин;

 

Хокей.

Змагання - зустріч 2-х команд (хокейний матч), тур, етап, серія плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події - голи, порушення правил гравцями, видалення гравця (гравців), овертайм, буліти, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в серії плей-офф, турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в основний час матчу, періоді, овертаймі, по булітам, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в овертаймі;

перемога першої або другої команди в матчі з урахуванням овертайму;

перемога першої або другої команди по булітам;

перемога першої або другої команди в матчі з урахуванням овертайму та булітів;

перемога першої або другої команди або нічия в основний час матчу, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч/період закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі/періоді парна або непарна;

точний рахунок матчу, періоду, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будь який інший,  окрім вказаних в програмі тиражу, рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

буде результативна (ненульова) нічия – будь-яка нічия крім «0:0»;

буде або ні забитий гол в періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

заб’є або не заб’є гол гравець або команда в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

обидві команди заб’ють гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

що найменш одна з команд не заб’є гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

голи будуть забиті в кожному періоді;

щонайменш в одному з періодів не буде забито гол;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є наступний гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

другий гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

перша або друга команда заб’є гол у кожному періоді;

перша або друга команда не заб’є гол щонайменше в одному з періодів;

буде або ні забито гол у меншості;

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

перемога першої команди в першому періоді та в матчі;

перемога першої команди в першому періоді та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому періоді та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому періоді та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому періоді та в матчі;

нічия в першому періоді та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та в матчі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у першому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у другому періоді;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у першому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у третьому періоді;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у другому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у третьому періоді;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості штрафного часу кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість штрафного часу першої/другої команди/обох команд або окремого гравця в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань;

яка команда стане переможцем серії плей-офф, турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

точний рахунок серії плей-офф;

кількість матчів в серії плей-офф буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість матчів в серії плей-офф парна/непарна;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві буліти;

 

Баскетбол.

Змагання - зустріч 2-х команд (баскетбольний матч), тур, етап, серія плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – очки, овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати :

перемога першої/другої команди або нічия в основний час матчу/чверті/половині,

перемога першої або другої команди з урахуванням овертайму,

перемога першої або другої команди в овертаймі,

перемога першої/другої команди або нічия в матчі/чверті/половині по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди,

матч/чверть/половина закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

перемога першої команди в першій половині гри та перемога першої команди у всьому матчі,

перемога першої команди в першій половині гри та нічия у всьому матчі,

перемога першої команди в першій половині гри та перемога другої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та перемога другої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та перемога першої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та нічия у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та перемога першої команди у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та перемога другої команди у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та нічия у всьому матчі,

перша/друга або обидві команди виграє усі чверті/половини

буде або ні нічия в будь якій чверті,

буде або ні нічия в будь якій половині,

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем, в матчі/чверті/половині, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/чверті/половині, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу парна/непарна;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті/половині більше, менше, або дорівнює кількості голів, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті/половині;,

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань.

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка команда стане переможцем серії плей-офф, турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

точний рахунок серії плей-офф;

кількість матчів в серії плей-офф буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної,

кількість матчів в серії плей-офф парна/непарна.

буде чи ні овертайм.

 

Волейбол

Змагання - зустріч 2-х команд (волейбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – очки, додатковий сет, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди в матчу (з урахуванням додаткових сетів)/сеті;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/сеті, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/сеті, парна/непарна;

перемога першої або другої команди в матчі/сеті по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість сетів в матчі буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

точний рахунок матчу по сетах;

буде додатковий сет чи ні;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в другому сеті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третьому сеті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третьому сеті;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

 

Гандбол

Змагання - зустріч 2-х команд (гандбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – голи, овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди або нічия в основний час матчу, в таймі, в овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в основний час матчу, в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або другої в основний час матчу, в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в основний час матчу/в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди з урахуванням овертайму;

перемога першої команди в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия у всьому матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия у всьому матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

нічия в першому таймі та нічия у всьому матчі;

перемога першої або другої команди в матчі/таймі по забитим голам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде парною/непарною;

перша або друга команда заб’є перший/наступний/останній гол або ніхто не заб’є перший/останній гол в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка із запропонованих в програмі тиражу команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань.

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

Біатлон

Змагання – лижні перегони або естафети команд та/або учасників зі стрільбою на влучність, етап, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – час, промахи, штрафні круги, штрафний час, схід с дистанції, додаткові патрони, перемога в кубку, чемпіонаті.

Результати:

перемога (перше місце) в підсумковому протоколі учасника/команди в перегонах/етапі;

хто з учасників буде лідером згідно підсумкового протоколу після вказаного етапу;

представник якої країни займе вище місце в підсумковому протоколі перегонів/етапу серед запропонованих представників ;

хто з двох (або більше) запропонованих учасників/команд/збірних займе вище місце в підсумковому протоколі в перегонах/етапі.

хто з запропонованих учасників/команд/збірних покаже кращій час на крузі в перегонах/етапі;

кількість промахів учасника/команди/збірної, допущених під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

хто з запропонованих учасників/команд/збірних зійде с дистанції в перегонах/етапі;

учасник/команда/збірна зійде с дистанції чи ні в перегонах/етапі;

кількість штрафних кругів учасника/команди/збірної, отриманих під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість штрафних хвилин учасника/команди/збірної, отриманих під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість додаткових патронів гравця/команди/збірної, додана під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної.

 

Кінські перегони

Змагання – забіг, заїзд, гіт, розіграш призу, біговий день.

Події – час фінішу, схід з дистанції, переможець призу.

Результати:

якій з коней стане переможцем у забігу/заїзду/гіті;

якій з коней займе друге місце у забігу/заїзді/гіті;

якій з коней займе перше або друге місце у забігу/заїзді/гіті;

якій з коней займе перше, друге або третє місце у забігу/заїзді/гіті;

двоє обраних коней займуть перше та друге місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

двоє обраних коней займуть перше та друге місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

двоє обраних коней займуть перше, друге або третє місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

троє обраних коней займуть перше, друге та третє місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

троє обраних коней займуть перше, друге та третє місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

четверо обраних коней займуть перше, друге, третє та четверте місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

переможцями двох обраних забігів/заїздів/гітів стали двоє обраних коней;

переможцями трьох обраних забігів/заїздів/гітів стали троє обраних коней;

переможцями чотирьох обраних забігів/заїздів/гітів стали четверо обраних коней;

переможцями п’ятьох обраних забігів/заїздів/гітів стали п’ятеро обраних коней;

переможцями шістьох обраних забігів/заїздів/гітів стали шестеро обраних коней;

який з коней зійде з дистанції не завершив забіг/заїзд/гіт;

хто з учасників вийде до фіналу  розіграшу призу;

буде чи ні встановлений рекорд іподрому/сезону в обраному забігу/заїзді/гіті;

буде чи ні встановлений рекорд іподрому/сезону в обраному біговому дні;

на перемогу одного з двох запропонованих у забігу/заїзді/гіті;

який з двох запропонованих коней займе вище місце в підсумковому протоколі в забігу/заїзді/гіті з урахуванням вказаної переваги чи відставання коня;

 

Теніс

Змагання – зустріч 2-х або 4-х гравців (2-х пар) тенісистів (тенісний матч), турнір.

Події – гейм, сет, тайбрейк, перемога в турнірі.

Результати:

Перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в матчі, окремому сеті або геймі;

кількість геймів в матчі буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість геймів в сеті буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість геймів в матчі парна чи непарна;

кількість виграних геймів окремим гравцем в матчі або сеті;

перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в матчі або сеті по виграним геймам з урахуванням вказаної переваги або відставання гравця;

перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в геймі з вказаним точним рахунком;

точний рахунок по сетах;

точний рахунок сету по геймах;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в другому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в третьому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в третьому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в третьому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в третьому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в четвертому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

буде тайбрейк чи ні.

 

Бокс

Змагання - зустріч 2-х учасників (боксерський поєдинок), олімпійські ігри.

Події – очки, нокаут, технічний нокаут, нокдаун, дострокове закінчення бою.

Результати:

перемога першого/другого учасника або нічия в поєдинку;

перемога першого/другого учасника за очками в поєдинку;

перемога першого/другого учасника нокаутом в поєдинку;

перемога першого/другого учасника технічним нокаутом в поєдинку;

дострокова перемога першого/другого учасника в поєдинку;

дискваліфікація першого/другого учасника в поєдинку;

відмова від продовження поєдинку першого/другого учасника;

кількість проведених раундів в поєдинку (включно з раундом в якому було (якщо було) зупинено поєдинок) буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

дострокова перемога першого/другого учасника в конкретному раунді.

 

Бейсбол

Змагання - зустріч 2-х команд (бейсбольний матч).

Події – очки.

Результати:

перемога першої/другої команди с урахуванням додаткових іннінгів;

кількість очок,набрана обома командами або окремою командою в матчі, буде більшою/меншою вказаної;

кількість очок, набрана обома командами або окремою командою в матчі, парна/непарна;

перемога першої або другої команди у матчі по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість очок, набраних першою/другою або обома командами у вказаному іннінге, більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних першою/другою або обома командами у іншому вказанному іннінгу;

яка з команд зробить перший ран;

чи буде в матчі хоумран так/ні.

Усі ставки розраховуються згідно офіційних результатів змагань, включно додаткові іннінги. У разі коли бейсбольний матч закінчився з нічийним результатом (наприклад передсезонний матч) усі ставки на цей матч повертаються.

 

Авто-мото перегони

Змагання - зустріч учасників гонки (гонка/етап), чемпіонат.

Події – час, очки, дострокове закінчення гонки, аварія.

Результати:

переможець гонки;

хто з учасників займе друге місце;

хто з учасників займе трете місце;

вказаний учасник займе будь яке місце на подіумі (з 1-го по 3-є місце включно);

вказаний учасник займе будь яке місце з 1-го по 6-е місце включно;

вказаний учасник займе будь яке місце з 1-го по 10-е місце включно;

кількість учасників, що пройдуть кваліфікацію, буде більшою/меншою або рівно/нерівною вказаної;

хто с запропонованих учасників вище в індивідуальному заліку;

яка з запропонованих команд переможе в командному заліку;

яка з запропонованих команд вище в командному заліку;

завершить вказаний учасник гонку чи ні;

на транспортному засобі якого виробника  учасник одержить перемогу в змаганні (кубок конструкторів – окрема номінація у змаганнях);

хто з учасників покаже найкращій час на крузі;

під час проведення змагання авто безпеки з’являтися на трасі чи ні.

 

Пляжний волейбол

Змагання – зустріч 2-х команд (волейбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – рахунок, очки, покарання, додаткова партія,вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди з урахуванням додаткових партій в матчі;

перемога першої/другої команди в партії;

точна кількість партії в матчі;

точний рахунок матчу по партіях;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/партії, буде більшою/меншою або рівно/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/партії,  парна/непарна;

перемога першої або другої команди в матчі/партії по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першої партії, більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в другої партії;

буде чи ні в матчі/партії попередження/зауваження/видалення гравця/дискваліфікація;

буде в матчі додаткова партія чи ні;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

 

Футзал (міні-футбол)

Змагання – зустріч 2-х команд (футзальний (міні-футбольний) матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – голи, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур),  овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі/таймі парна або непарна;

перемога першої команди в першому таймі та в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому таймі та в матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та в матчі;

кількість голів, забитих першою/другою або обома командами у першому таймі, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих першою/другою або обома командами у другому таймі;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

буде чи ні овертайм в матчі.

 

Пляжний футбол

Змагання – зустріч 2-х команд (матч з пляжного футболу), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри

Події – голи, овертайм, післяматчеві пенальті, вихід з групи, перехід у наступний етап  (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі парна або непарна;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є другий гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

буде чи ні автогол;

буде дубль (один гравець заб’є щонайменше два гола впродовж матчу);

буде хеттрік (один гравець заб’є щонайменше три гола впродовж матчу);

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

перша/друга команда заб’є перший гол та виграє/програє матч;

перша/друга команда пропустить перший гол та виграє/програє матч;

одна з команд вигравала по ходу матчу та виграла/програла матч;

одна з команд програвала по ходу матчу та виграла/програла матч;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

перша або друга команда отримає право ввести м’яч до гри на початку матчу;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві пенальті;

 

Всі спортивні терміни та поняття, що використовуються в тексті Умов, мають тлумачитися відповідно до тих значень, в яких вони вживаються в правилах гри з видів спорту, наведених у даному пункті, які затверджені відповідною міжнародною спортивною організацією.

Якщо учасник змагань не вийшов на поле (майданчик) у відповідній зустрічі, всі ставки на індивідуальний результат такого учасника є виграшні і виплачуються гравцям з коєфіцієнтом 1, якщо інше не передбачено  прогнозом (ігровим варіантом).

3.15. Розмір ставки може бути збільшено гравцем до бажаного розміру шляхом відмітки в полі “Сума ставки”. Мінімальний розмір ставки (вартість одного ігрового варіанта) - 5 гривень, вартість визначається гравцем та не може бути більше максимального розміру ставки в лотереї, вказаного в програмі тиражу.  Розмір ставки при грі за системою дорівнює сумі ставки, обраної гравцем,  помноженої на кількість ігрових варіантів, що входять до системи. Якщо оператор використовує для прийняття ставок та гравець обрав вид ігрового варіанту система, мінімальний розмір ставки по кожному ігровому варіанту включеному до системи становить 1 гривню. Але в будь-якому разі розмір ставки по ігровому варіанту система, має складати не менше ніж 3 гривні.

Розмір однієї ставки повинен бути кратним 1 гривні.

3.16. Якщо змагання відбувається раніше терміну, вказаного в програмі тиражу, ставки зроблені на дане змагання після його початку, вважаються виграшними з множником 1 (одиниця) та виплачуються гравцям, крім випадків передбачених пунктом 3.7 – третій абзац.

Ставка на змагання,  зроблена після закінчення визначеного Оператором часу прийняття ставок на дане змагання, обраховується із застосуванням співвідношення суми призу до внесеної гравцем ставки розміром 1.

3.17. Для реєстрації ігрових варіантів можуть використовуватись різні  види термінальних та електронних карток, зокрема, на кожний вид змагання.

Формат (види) термінальних карток, електронних карток  визначається оператором.

3.18. Переможцями вважаються гравці, які вірно вгадали результати  змагань згідно умов своїх ігрових варіантів.

3.19.  Дата та час змагань, що зазначаються в програмі тиражу носять  інформаційний характер. При визначенні результатів до уваги беруться фактичний час початку та завершення змагання, крім випадків, вказаних в п.3.23.

3.20. Якщо:

- змагання перервано та не продовжено на протязі 72 годин;

- змагання відмінено;

- початок змагання перенесено більше ніж на 72 години;

- змагання оголошено недійсним;

- дискваліфіковано одного з учасників;

- один з учасників не вийшов на поле (майданчик) або відмовився брати участь у змаганні чи перегонах;

- змагання тривало в часі менше ніж регламентовано правилами для відповідного виду спорту;

- один з учасників  не допускається до змагань чи перегонів,

усі ставки, прийняті на це змагання, вважаються виграшними з множником до ставки 1, крім випадків, передбачених абз. 2 п. 3.23 цих Умов.»;

3.21. Зміна поля, на якому проходить змагання, не впливає на зміну програми тиражу або на дійсність прийнятих на змагання ставок, крім випадків, коли зустріч було перенесено на поле, де господарем є суперник команди, раніше заявленої як господар зустрічі. В такому випадку ігрові варіанти, зареєстровані на відповідне змагання вважаються виграшними, а виплата по ставкам здійснюється з множником 1.

3.22. Якщо переможцем змагання оголошений більше ніж один учасник чи команда, то множники виграшів по ставках поділяються на кількість переможців лотереї, але не можуть бути меншими, ніж 1.  

3.23. Ставки на хокейні та баскетбольні матчі приймаються без урахування додаткового часу, ставки на футбольні матчі приймаються на основний час гри з урахуванням компенсованого арбітром часу. У програмі тиражу може бути зроблено інше застереження щодо врахування (не врахування) додаткового часу (таймів) у змаганнях.

При визначенні результатів тенісних матчів до уваги береться результат гри з урахуванням можливої технічної поразки внаслідок травми чи відмови учасника матчу продовжувати гру.

 

4. ВИПЛАТА ПРИЗІВ

4.1. За результататми розіграшу тиражу лотереї складається Відомість виграшних чеків гравців. Відомості виграшних чеків гравців зберігаються на оптичних носіях, що не стираються. Зберігання та облік носіїв організовується оператором.

4.2. Призи сплачуються кожному гравцеві, який має право на їх отримання згідно цих Умов.

4.3. Розмір призу визначається шляхом множення суми ставки на відповідний множник з урахуванням її специфіки (ординар, система, експрес чи комбінована ставка).

4.4. Суми призів відсікаються до величини кратної 1 гривні. Сума коштів, яка при цьому залишається, та сума, що залишилась після сплати фіксованих виграшів, спрямовуються до Резервного фонду лотереї.

4.5. Приз гравця на окремий ігровий варіант дорівнює добутку суми ставки на зареєстрований у чеку гравця множник (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10). При цьому, сума ставки додатково до суми призу гравцю не сплачується.

4.6. Приз на ігровий варіант експрес дорівнює добутку суми ставки (на відповідний ігровий варіант) на добуток множників усіх змагань, вказаних у зареєстрованому чеку гравця (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10 цих Умов). Програш по результату одного змагання означає програш усього ігрового варіанту.

4.7. Сума призу на ігровий варіант за системою, якщо такий вид ігрового варіанту оператор використовує для прийняття ставок,  дорівнює сумі призів по ігрових варіантах експресів (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10 цих Умов), що входять в систему. Виграшними вважаються ігрові варіанти, в яких відсутні змагання з невгаданими результатами.

4.8. Мінімальний виграш на один ігровий варіант гарантується в розмірі ставки на такий ігровий варіант.Максимальний розмір призу на один ігровий варіант та сумарний розмір призів, що може одержати гравець від участі в лотереї, не обмежується, крім випадків, встановлених п. 3.10 цих Умов. Оператор має право встановлювати додаткові грошові призи в лотерею з власних коштів та коштів резервного фонду (згідно п.2.3. цих Умов).

4.9. Гравець отримує приз після пред’явлення чека гравця, що не має пошкоджень. Втрата чека гравця, пошкодження індивідуального секретного номеру та інші пошкодження, що не дозволяють впевнено встановити числову та іншу ігрову інформацію на чеку гравця, рівно як і відсутність номера чека гравця у Відомості виграшних чеків гравця, складеній за результатами розіграшу відповідного тиражу лотереї, позбавляють гравця права на отримання призу.

4.10. Виплата виграшу за виграшним чеком гравця розпочинається в день закінчення останнього за часом змагання із змагань, що обрані гравцем та відображені в його чеку гравця. Гравці повинні звернутись за одержанням виграшу не пізніше 180 днів з дня закінчення проведення розіграшу тиражу, в якому вони брали участь. Після закінчення зазначеного строку чеки гравців вважаються недійсними, до оплати не приймаються і виплата виграшів за ними не проводиться.

Якщо чек гравця не було пред’явлено для отримання виграшу у строк, визначений в цьому пункті Умов, з поважної причини (хвороба, відрядження, відпустка та ін.), то оператор може прийняти рішення про прийняття чеку гравця для виплати виграшу після закінчення зазначеного строку. Чек гравця, в такому випадку, не вважається недійсним, а виплата виграшу за цим чеком гравця здійснюється в строки, визначені цими Умовами.

Виграші розміром до 10 000 грн. включно виплачуються розповсюджувачами в пункті розповсюдження (за наявності коштів) або впредставництвах оператора. В пунктах розповсюдження та в представництвах можуть виплачуватись призи у більших розмірах, ніж ті, що зазначені вище, якщо таке рішення буде прийнято оператором;

Виграші розміром від 10 001 грн. виплачуються центральним офісом оператора.

Виплата виграшів, які зареєстровані  в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку), регламентується пунктом 4.17 цих Умов.

Виграш виплачується після проведення експертизи чеку гравця, який був пред’явлений до оплати, та за умови, що за результатом проведення експертизи було встановлено виграшність такого чеку гравця (наявність виграшу).

4.11. Строк виплати виграшів, які згідно з п. 4.10 цих Умов виплачуються в представництві оператора, становить один місяць з дня пред’явлення гравцем виграшного чека гравця, паспорта, реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), окрім випадку, коли гравець через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що має відповідну відмітку в паспорті, однак не пізніше дати закінчення проведення лотереї.»;

4.12. Строк виплати виграшів, які згідно з п. 4.10 цих Умов виплачуються центральним офісом оператора, становить:

- два місяці з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами до 50 000 грн. (включно);

- три місяці з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 50 001 грн. до 100 000 грн. (включно);

- шість місяців з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 100 001 грн. до 500 000 грн. (включно);

- десять місяців з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначних цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 500 001 до 1 000 000 грн. (включно);

- один рік з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 1 000 001 грн.

Для отримання виграшу, визначеного цим пунктом Умов, гравець, окрім чека гравця, повинен пред’явити до представництва оператора паспорт, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), крім випадку, коли гравець через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що має відповідну відмітку в паспорті.

Експертиза чеків гравців, які претендують на виграші, які відповідно до цих Умов виплачуються центральним офісом оператора, проводиться в центральному офісі оператора.

4.13. Право гравця на отримання призу перевіряється шляхом проведення експертизи чеку гравця. Експертиза проводиться відносно кожного пред’явленого до оплати чека гравця. Суть експертизи полягає у підтвердженні або в спростуванні виграшності чека гравця шляхом:

 - звірки шляхом сканування на терміналі електронної системи прийняття ставок штрих-коду чека гравця з даними електронної системи;

             -  встановлення відсутності ознак підробки чека гравця;

             - перевірки дотримання гравцем граничних строків пред’явлення чека гравця для отримання призу;

             - перевірка паперу, на якому роздрукований чек гравця;

             - в інший спосіб, визначений оператором.

При передачі на експертизу чека гравця, який претендує на виграш, що виплачується в представництві (за умови, що проведення експертизи та виплата виграшів здійснюється не безпосередньо після пред’явлення гравцем чеку гравця) або центральним офісом оператора, гравець отримує в представництві оператора квитанцію про прийом чека гравця на експертизу (далі – квитанція), яка підтверджує його право на пред’явлений до експертизи чек гравця. Зразок квитанції додається до цих Умов (додаток 3). При цьому, гравець зобов’язаний проставити власний підпис на квитанції чим засвідчити правильність та достовірність зазначених у квитанції даних (інформації) щодо його особи та чека гравця, що передається на експертизу.

Експертиза чека гравця на предмет його виграшності може проводитись:

а) особою, що здійснює розповсюдження лотереї – відносно чеків гравців з можливим виграшем до 10 000,00 грн. включно;

б) у представництві оператора – відносно чеків гравців з можливим виграшем до 10 000,00 грн. включно;

в) у центральному офісі оператора – відносно всіх пред’явлених до оплати чеків гравців.

У разі прийняття оператором рішення щодо виплати виграшів у пунктах розповсюдження та/або в представництвах оператора у розмірах більших, аніж зазначено в абзаці третьому пункту 4.10 цих Умов, експертиза чеків гравців із відповідними виграшами може здійснюватись, відповідно, особою, що здійснює розповсюдження лотереї, та у представництві оператора.

Представництво оператора після отримання від гравця чека гравця, який претендує на виграш, що виплачуватиметься центральним офісом оператора, оформлює відносно цього чека гравця супроводжувальний опис у двох примірниках. Один примірник супроводжувального опису разом із чеком гравця, відносно якого складено супроводжувальний опис, заявою гравця про виплату виграшу та іншими документами (копіями документів), визначеними в п. 4.12 цих Умов, спрямовується представництвом до центрального офісу оператора для проведення експертизи такого чека гравця, а також для виплати призу (у разі, коли за результатом проведення експертизи буде встановлено, що чек гравця є виграшним). Другий примірник супроводжувального опису зберігається в представництві оператора.

4.14. Призи по визнаним претензіям виплачуються через касу представництв оператора або уповноваженим на це банком.

4.15. Виграші (призи) виплачуються переможцям лотереї у готівковій формі або, за бажанням гравця і відповідно до його письмової заяви, у безготівковій формі шляхом перерахування суми виграшу (призу) на рахунок гравця. Перерахування суми виграшу (призу) на рахунок гравця здійснюється за рахунок гравця, тобто за рахунок суми виграшу (призу).

При виплаті гравцю – переможцю лотереї виграшу у готівковій формі в представниці оператора або в центральному офісі оператора він зобов’язаний розписатись про отримання виграшу у видатковому касовому ордері.

4.16. У випадку, якщо переможець хоче підтвердити джерело отриманих ним доходів, на його добровільний запит видається довідка за встановленою оператором  формою. В довідці зазначаються паспортні дані гравця – переможця, сума виграшу, дата отримання виграшу, а також сума вирахуваного податку.

Право на одержання призу у лотереї може вільно відчужуватись (продаватись, обмінюватись, даруватись, спадкуватись тощо) гравцем в повній сумі або частково відповідно до діючих норм цивільного законодавства України.

Гравець має право обумовити виконання зобов’язань оператора по виплаті призу в межах строків, вказаних у цьому пункті на користь третьої особи. При цьому гравець дає письмове розпорядження про перерахування суми призу третій особі із зазначенням її даних та банківських реквізитів рахунку. Про прийняття відповідного розпорядження гравця оператор видає довідку. Гравець не може відмінити надане оператору розпорядження про виконання зобов’язань по виплаті призу на користь третьої особи, всі дії оператора, пов’язані з виконанням розпорядження гравця, здійснюються за рахунок гравця, тобто за рахунок суми призу.

4.17. За бажанням гравця та за наявності технічної можливості виграші за ігровими варіантами, які зареєстровані в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку) можуть перераховуватись (виплачуватись) на банківський рахунок гравця або на рахунок гравця в електронній платіжній системі. Мінімальна та максимальна сума коштів для такого способу виплати виграшів встановлюється оператором. Перерахування виграшу на банківський рахунок або на рахунок в електронній платіжній системі – власника виграшного електронного чека гравця здійснюється за рахунок останнього, тобто за рахунок суми виграшу (призу).

Для отримання виграшу за ігровим варіантом, зареєстрованим в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку), крім випадку, передбаченого в абзаці першому цього пункту Умов, гравець повинен пред’явити розповсюджувачу, визначеному оператором, або в представництво оператора, зокрема, чек гравця та іншу інформацію, документи, визначені оператором. У разі пред’явлення гравцем електронного чека гравця, розповсюджувач або уповноважена особа оператора (в представництві) звіряє дані електронного чека гравця з даними електронної системи та, при їх співпадінні, роздруковує з електронної системи чек гравця (в паперовій формі), що відповідає пред’явленому гравцем електронному чеку гравця.

 

5. ТЕРМІН ПРОВЕДЕННЯ ЛОТЕРЕЇ

5.1. Дата початку випуску лотереї – 26.06.2008р.

Дата початку реалізації чеків гравців (прийняття ставок у лотерею) - 11 вересня 2009 року.

5.2. Ставки в лотерею приймаються до 22.01.2026р. включно, що є граничним строком прийняття ставок у лотерею. Граничний строк виплати виграшів – 22.08.2026р.

Дата закінчення проведення лотереї – 22.08.2026р.

5.3. Інформація про зупинення проведення лотереї публікується у всеукраїнській лотерейній газеті „Азарт від МСЛ” та на Інтернет сайті оператора за адресою www.msl.ua з обов’язковим повідомленням Міністерства фінансів України в порядку, визначеному Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

 

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ГРАВЦІВ ТА ОПЕРАТОРА ЛОТЕРЕЇ

6.1. Оператор зобов'язується:

6.1.1. Забезпечувати розповсюдження лотереї при суворому дотриманні принципу добровільності.

6.1.2. Надавати інформацію про результати розіграшів тиражів в кожному пункті  розповсюдження лотереї.

6.1.3. Своєчасно виплачувати призи.

6.1.4. Надавати відповіді на претензії гравців у строки, передбачені Законом України “Про звернення громадян”.

6.1.5. Проводити навчання працівників оператора та розповсюджувачів лотереї щодо дотримання положень законодавства про лотереї, цих Умов.

6.1.6. Опубліковувати зміни та д оповнення до цих Умов в засобах масової інформації в порядку та обсязі, визначеному законодавством.

6.2. Гравець зобов’язується:

6.2.1. Своєчасно реєструвати ігрові варіанти. 

6.2.2. Внести ставку оператору в порядку, визначеному Умовами.

6.2.3. Не відмовлятись від зареєстрованого ігрового варіанту та зробленої ставки.

6.2.4. Зберігати чек гравця непошкодженим для пред’явлення його оператору з метою одержання призу (у випадку виграшності ігрового варіанту гравця)

6.2.5. Пред’являти виграшні чеки гравця у строки визначені п.4.10 цих Умов.  

6.2.6. Ознайомлюватись з цими Умовами, змінами до них через друковані засоби масової інформації.  

6.2.7. Виконувати всі встановлені даними Умовами вимоги, необхідні для участі у лотереї та одержання призів.

6.2.8. Повідомляти оператору всю необхідну для проведення фінансового моніторингу інформацію, яка є в наявності у гравця в обсягах та у випадках, передбачених чинним законодавством та внутрішніми документами оператора з питань фінансового моніторингу.

6.3. Гравець має право:

6.3.1. Ознайомлюватись із цими Умовами в обсязі, визначеному законодавством.

6.3.2. Звертатися з обґрунтованими претензіями на дії посадових осіб оператора та розповсюджувачів до адміністрації оператора.

6.3.3. Оскаржувати  рішення, прийняті працівниками оператора, щодо виплати (або невиплати) призів за пред’явленими до оплати чеками гравця до центрального офісу оператора або до суду.

6.3.4. Вимагати пред’явлення посвідчень розповсюджувачами лотерей.

6.3.5. На належний рівень культури обслуговування в процесі участі у грі.

6.4. Оператор має право відмовити гравцеві у виплаті виграшу (призу) у випадках, передбачених цими Умовами та законодавством.

 

7. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРЕТЕНЗІЙ ГРАВЦІВ

7.1. Претензії гравців розглядаються оператором у порядку та у строки, визначені Законом України „Про звернення громадян” та іншими актами законодавства, що є чинними на момент розгляду претензії.

7.2. Претензії гравців, щодо виграшу на їхні ігрові варіанти повинні бути подані не пізніше, ніж протягом 30 днів з моменту, коли відбулося останнє за часом змагання, включене до ігрового варіанту гравця.

7.3. Остаточні рішення за результатами розгляду претензій гравців приймаються оператором. Рішення оператора можуть бути оскаржені гравцями до суду.

7.4. Оператор не приймає претензій гравців стосовно правильності транслітерації українською мовою назв іноземних команд та/або прізвищ спортсменів.

 

8. КОНТРОЛЬ ЗА ПРОВЕДЕННЯМ ЛОТЕРЕЇ

8.1. Контроль за електронною системою прийняття ставок здійснюється Державною казначейською службою України в режимі реального часу з використанням технічних засобів, наданих оператором в порядку, визначеному Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

8.2. Оператор вживає всіх передбачених законодавством заходів для надання можливості  здійснення органами виконавчої влади контролю за проведенням лотереї.

 

9. ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ, ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ ТА ЗЧИТУВАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ

9.1. Захист зчитувальних пристроїв досягається особливістю алгоритму формування термінального штрих-коду, нанесеного на чек гравця.

9.2. Захист електронної системи прийняття ставок забезпечується модулями безпеки, які є невід’ємною частиною комунікаційного, аплікаційного серверів, сервера баз даних та передбачають спеціальне програмне та апаратне забезпечення. Інформація про всі прийняті ставки, виплати виграшів на терміналах, тощо зберігається на оптичних носіях, що не стираються. Зберігання та облік носіїв організується оператором.

9.3. Захист ігрової інформації електронної системи забезпечується від несанкціонованого доступу та використання наступним чином:

- захист від вторгнення засобами зовнішнього сітьового доступу реалізується стандартними технологіями сітьової фільтрації;

- захист електронної системи від несанкціонованого вторгнення обслуговуючого персоналу досягається суворо регламентованим розподіленням прав доступу апаратно-програмними засобами.

 

10. СФЕРА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЛОТЕРЕЇ.

10.1. Лотерея розповсюджується  на всій території України через власну мережу розповсюдження оператора та юридичних і фізичних осіб шляхом укладення з ними відповідних угод.

10.2. Розповсюдження лотереї проводиться при суворому дотриманні принципу добровільності.

 

11. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

            11.1. Ці умови набирають чинності з моменту їх оприлюднення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток № 1

                                                                                              до умов проведення державної грошової

                                                                                              лотереї тото «Спортліга»

 

ПОРЯДОК

проведення акційних тиражів державної грошової лотереї тото «Спортліга»

 

1. Для участі в акційному тиражі лотереї гравець повинен визначити ігровий варіант та оплатити його вартість (здійснити ставку в лотерею) у розмірі, визначеному пунктом 1.12 Умов проведення державної грошової лотереї тото «Спортліга» (далі – Умови).

 

Виграш на один ігровий варіант може бути менший за розмір ставки для певних видів ігрових варіантів.

2. Акційний тираж проводиться за окремою програмою тиражу.

3. Переможцями акційного тиражу лотереї є гравці, які вгадали результати випадкових подій, включених до програми акційного тиражу лотереї та їх ігрових варіантів, зареєстрованих в електронній системі прийняття ставок.

Ігровим варіантом акційного тиражу лотереї вважається здійснений відповідно до Умов проведення державної грошової лотереї тото «Спортліга» (далі – Умови), зокрема відповідно до цього Порядку, прогноз результатів випадкових подій, що визначений гравцем та зареєстрований в електронній системі прийняття ставок.

До ігрового варіанту гравцем включаються тільки ті події, що включені оператором до програми відповідного, акційного,  тиражу лотереї.

Оператор має право обмежити прийняття ставок на певні події, включені до програми тиражу лотереї, або на окремі результати таких подій з метою недопущення перевищення загальної суми виграшів акційного тиражу лотереї над сумою сформованого призового (виграшного) фонду відповідного акційного тиражу лотереї.

4. Принцип акційного тиражу лотереї полягає у вгадуванні гравцями результатів випадкових подій, що включені до програми акційного тиражу лотереї та їх зареєстрованих в електронній системі прийняття ставок ігрових варіантів, з урахуванням ймовірності цих результатів.

5. У акційних тиражах,  наступні результати не можна включати в експреси більше одного разу:

- рахунок футбольного матчу;

- рахунок тенісного матчу (сету);

- результат 1-ого тайму і всього футбольного матчу.

До ігрового варіанта - експрес можна включити тільки один з взаємопов'язаних фіналів.

6. Під час футбольних, баскетбольних і хокейних матчів, для акційних теражів,  у деяких випадках уздовж команд може бути вказаний рахунок (гандикап). У цьому випадку результат матчу визначається з урахуванням зазначеного рахунку.

 

7.  Для акційних тиражів  перервані, недограні матчі вважаються такими, що відбулися, якщо вони тривали не менше:

• футбол – 70 хв.

• футзал – 30 хв.

• баскетбол НБА (Національна баскетбольна асоціація ) – 40 хв.

• евробаскетбол – 35 хв.

• хокей НХЛ ( національна хокейна ліга) – 54 хв.

• хокей з м'ячем – 60 хв.

• Єврохокей – 50 хв.

• американський футбол – 50 хв.

• бейсбол - 5 періодів (інінгів)

Винятки, із означеного вище правила, становлять випадки рівного рахунку на момент зупинки матчів у тих видах спорту або іграх, де не допускаються нічиї - баскетбол, бейсбол, американський футбол і серія плів - офф НХЛ. У таких випадках матчі вважаються такими, що не відбулися, а відповідні ігрові варіанти – виграшні із множником « 1 ».

Якщо який-небудь матч не завершений і вважається таким, що не відбувся, то ті результати, які визначені до моменту його зупинки (наприклад, результат першого тайму, перший забитий гол і його час і т.д.), приймаються основою для розрахунків за ігровими варіантами. За всіма іншими ігровими варіантами виплата здійснюється з множником, рівним "1".

У змаганнях, де вживаються поняття «господарі» і «гості», у разі перенесення матчу на нейтральне поле (умовне позначення Н.П. ) ігрові варіанти зберігають силу, при перенесенні на полі команди - суперника (крім випадку команд з одного міста) – множники за ігровими варіантами приймаються рівними «1,00». Якщо міжнародний матч перенесений в іншу країну, множник на такий матч та пов'язані з ним події (наприклад, вихід в наступний раунд), приймається рівним «1». Якщо для якої-небудь події поняття «господарі» і «гості» не застосовані, то при зміні місця проведення події всі ігрові варіанти, які вміщують таку подію, зберігають силу.

Якщо переможцем змагання оголошений більш ніж один учасник або команда, множник за ігровими варіантами, які містять прогноз на цих учасників, діляться на кількість переможців, але не можуть бути менше, ніж 1.0. Наприклад, якщо у одного учасника множник на перемогу в турнірі дорівнює 1.6, а у іншого - 3.4, і вони обидва оголошені переможцями, то множник на перемогу першого учасника складе 1.0 , а на перемогу другого - 1.7.

8. Особливості  здійснення прогнозів на різні види змагань для акційних тиражів.          

Футбол.Прогноз на матчі чемпіонату MLS приймаються з урахуванням овертаймів, якщо не вказано інше. Повторна жовта картка, яка потягла за собою видалення учасника з поля, вважається як червона. При підрахунку вилучень і попереджень враховуються тільки ті картки, які пред'явлені учасникам команд, що безпосередньо бере участь у змаганні.

Баскетбол, бейсбол, американський футбол, керлінг.Прогноз на ці види спорту приймаються з урахуванням овертаймів, якщо не вказано інше. Виняток становлять події, для яких в програмі тиражу визначений результат нічия - Х . У цьому випадку ставки на результати П1 , Х , П2 , 1Х , 12 , Х2 приймаються на основний час.

Волейбол, пляжний волейбол.Фора і тотал на волейбольний матч вказуються в балах, якщо в програмі тиражу не зазначено інше.

Теніс.Фора і тотал на тенісний матч вказуються в геймах. У командних змаганнях при заміні одного або декількох учасників кожної з команд за будь-якої причини прогноз на результат усього матчу залишається в силі. У парних іграх, якщо вказано склад пар, при заміні хоча б одного учасника, множник прирівнюється до "1,00", а якщо склад не вказаний – прогноз залишається в силі. У разі зміни формату матчу (кількості сетів), множники на всі результати цієї події приймаються рівними « 1,00 ». Дані про покриття кортів є інформативними. При заміні покриття всі ставки зберігають силу.

Бадмінтон, настільний теніс. Фора і тотал на дані види спорту вказуються в баллах, якщо не вказано інше.

9. Множник, зафіксований відносно певного результату події прирівнюється до 1.0 (одиниці), якщо:

а) ставка зроблена після визначення результату події (після моменту, коли результат події став відомим);

б) сума ставки менше визначеної пунктом 1.12

б) в обраній події змінилася команда господарів ( у зустрічах дво-матчевих турнірів зберігає силу та ставка, яка зроблена на вихід команди в наступний етап) .     

г) матч баскетболу, хокею або регбі відкладений на термін більше 15 годин, перерваний або призупинився більш ніж на 30 годин.

д) одна з команд , зазначена у варіанті , названа помилково.        

е) ставка зроблена на вгадування голів, забитих у турі, і результат одного або кількох матчів з якоїсь причини (матч або матчі були перенесені або перервалися, відмінилися або тощо) не був зафіксований (технічний підсумок не береться до уваги).

ж) всі ставки на футбол, американський футбол, або інші види спорт , які не були вказані раніше -  при відкладенні гри більш ніж на 30 годин.

 

Якщо один з матчів не відбувся або перерваний, а також , якщо результат першого матчу змінений, результат визначається за фактичного виходу команди (учасника) в наступний раунд. Якщо жоден з матчів не відбувся, то множник виграшу на такі ставки приймаються рівними "1". Якщо заявлений у змаганні учасник з якоїсь причини (травма , відмова тощо) не може завершити або взяти участь у змаганні (якщо воно на цей момент не призупинено), то ставки на результат цього учасника вважаються дійсними. Вони виграють, якщо результат досягнутий, і програють, коли результат не досягнутий (якщо в програмі тиражу не вказано інше). Наприклад, ставка на перемогу тенісиста в турнірі буде програна, а на його невихід в 1 / 8 фіналу - виграної, якщо спортсмен знявся через травму до початку змагання.

            11. Ставки зроблені на акційні тиражі виплачуються в пункті розповсюдження, де зареєстровано ставку.

12. Питання проведення акційних тиражів лотереї регламентуються Умовами з врахуванням особливостей, визначених цим Порядком. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

затверджено наказом ТОВ "М.С.Л." від 07.02.2013 р. №44 (Оприлюднено 07.02.2013 р.)

- із змінами, затвердженими наказом №165 від 24.05.2013 р.

- із змінами, затвердженими наказом №288 від 19.09.2013 р.

- із змінами, затвердженими наказом №419 від 31.12.2013 р.

- із змінами, завтердженими наказом №72 від 11.03.2014 р. (оприлюднено 13.03.2014 р.) 

 

У М О В И

проведення державної грошової лотереї тото

«Спортліга» (нова редакція)

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Лотерея “Спортліга” є державною грошовою лотереєю тото (надалі – лотерея), що проводиться Товариством з обмеженою відповідальністю “М.С.Л.” (надалі – оператор), з метою здійснення відрахувань до Державного бюджету України, а також для здійснення відрахувань на благодійну допомогу, включаючи підтримку розвитку фізичної культури, спорту та спорту інвалідів в Україні.

1.2. Місцезнаходження оператора: 01004, м. Київ, вул. Шовковична, 50-а. Код ЄДРПОУ 30109292.

1.3. Гравцем у лотерею може бути повнолітня особа, яка зареєструє ігровий варіант та сплатить ставку в розмірі та в порядку, визначеному цими Умовами:

а) у пункті розповсюдження, обладнаному терміналом електронної системи прийняття ставок;

б) через мережу Інтернет;

в) через мережу мобільного зв’язку;

г) через термінали самообслуговування.

В будь-якому разі, ігрові варіанти гравців в автоматичному режимі за стандартною процедурою передаються та реєструються в електронній системі прийняття ставок.

Послуги з реєстрації ігрових варіантів за допомогою мереж мобільного зв’язку та Інтернету надаються окремими розповсюджувачами за угодою з Оператором.

Оператор визначає канали та засоби розповсюдження лотереї самостійно в залежності від наявних угод з розповсюджувачами та необхідного програмно-технічного забезпечення. Про дату початку здійснення прийняття ставок через певні канали та засоби прийняття ставок або про зміну існуючих, Оператор повідомляє у загальнодержавному друкованому засобі масової інформації та/або на офіційному сайті Оператора.

Детальна та додаткова інформація про засоби та порядок прийняття ставок та реєстрацію ігрових варіантів, місця розповсюдження лотереї, Інтернет сторінки, на яких здійснюється прийняття ставок, короткі номери, через які можлива реєстрація ігрових варіантів шляхом передачі повідомлень (даних) з мобільного телефону, постійно розміщується на офіційному сайті Оператора.

1.4. Гравцем у лотерею може бути виключно фізична особа, яка досягла 18 років та за власним бажанням, самостійно і добровільно сплатила ставку (ставки) розповсюджувачеві лотереї. При здійсненні ставки з використанням Інтернет та/або стільникового зв'язку гравець зобов'язаний підтвердити, що він досяг 18-річного віку, в противному випадку оператор може відмовити у прийнятті ставки.

Прийняття ставок у лотерею може здійснюватись у спосіб/способи, у тому числі з використанням електронних платіжних систем, що не суперечить/суперечать чинному законодавству.

1.5. Лотерея проводиться за програмами тиражів, що затверджуються керівництвом оператора та розміщуються в пунктах розповсюдження лотереї та/або на Інтернет-сайті оператора.  Програми тиражів опубліковуються на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua. Оператор має право вносити зміни до програм тиражів з обов’язковим розміщенням змінених програм в пунктах розповсюдження лотереї та/або на Інтернет-сайті оператора.

1.6. Ігровим варіантом в лотереї вважається здійснений відповідно до цих Умов прогноз результатів випадкових подій у різних видах професійних та (чи) аматорських змагань, що визначений гравцем в будь-який спосіб із визначених у пункті 3.3 цих Умов.

До ігрового варіанту гравцем включаються тільки ті змагання, що включені оператором до програми тиражу лотереї.

Повний (або частковий) збіг ігрового варіанту з результатами розіграшу тиражу надає гравцеві право на отримання призу(-ів)  лотереї, передбачених за такий збіг.

Чек гравця– це документ, який засвідчує визначений гравцем ігровий варіант, а також факт реєстрації його ігрового варіанту у електронній системі прийняття ставок. За умов повного (або часткового) збігу ігрового варіанту з результатами розіграшу тиражу, він є підставою для безоплатного отримання призу(-ів) лотереї. Чек гравця є засобом, який дозволяє засвідчити участь у лотереї та розмір виграшу (за наявності виграшу).

Чек гравця може бути як в паперовій, так і в електронній формі.

Чек гравця в паперовій формі видається гравцю, який зробив ставку через термінал електронної системи прийняття ставок, розміщений в точці розповсюдження лотереї, або через термінал самообслуговування. Чек гравця в електронній формі видається (надсилається) гравцю, який зробив ставку через мережу Інтернет або через мережу мобільного зв’язку.

Електронна система прийняття ставок (далі - електронна система)- програмно-технічний комплекс, призначений для фіксації та обліку ставок у державній лотереї, фіксації виплати призів і/або виплати призів, зберігання інформації про проведення лотереї, а також для здійснення інших операцій, пов’язаних з проведенням державної лотереї.

Електронна система прийняття ставок складається з центральної електронної системи та терміналів електронної системи прийняття ставок, пов’язаних між собою електронним або іншим зв’язком.

Термінал електронної системи прийняття ставок (далі - термінал) – програмно-технічний комплекс, який призначений для реєстрації здійснених розповсюджувачем або гравцем (термінал самообслуговування) операцій з прийняття ставок у державній лотереї, перевірки виграшності лотерейних білетів або інших засобів, які засвідчують участь у грі, виплати виграшів та передачі інформації про здійснені операції до центральної електронної системи.

Термінал самообслуговування– термінал електронної системи прийняття ставок, який дозволяє в автономному режимі здійснювати електронні транзакції з прийому платежів за товари та послуги та є засобом реєстрації ігрових варіантів гравця в електронній системі прийняття ставок.

В залежності від технічних параметрів терміналу самообслуговування цей термінал може служити засобом отримання виграшу у спосіб (способи), що не суперечать чинному законодавству.

Термінальна картка– бланк в паперовій формі, що призначений для відображення в ньому гравцем обраного ним ігрового варіанту (ігрових варіантів) тощо для подальшої його (їх) реєстрації в електронній системі через термінали, визначені оператором.

Електронна картка– спеціальна форма, що зображується на моніторі терміналу самообслуговування чи на веб-сайті в мережі Інтернет, через які можна сплатити ставку, та яка призначена для позначення гравцем обраного ним ігрового варіанту (ігрових варіантів) тощо, для подальшої його (їх) реєстрації в електронній системі прийняття ставок через мережу Інтернет чи термінали самообслуговування.

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу мобільного зв’язку, гравець реєструє ігрові варіанти та інші параметри гри у порядку, що визначається оператором, та за допомогою технічних можливостей мобільної мережі та абонентського пристрою та видів мобільних послуг, визначених оператором.

Розіграш тиражу- це процедура визначення переможців тиражу лотереї, що розпочинається одночасно з початком перебігу першого за часом змагання, що включене до програми тиражу та закінчується одночасно із закінченням перебігу останнього за часом змагання, що включене до програми тиражу. Місце проведення розіграшу тиражу визначається місцями проведення змагань, що включені до відповідного ігрового варіанту.

Термін проведення тиражу визначається програмою тиражу.

Періодичність проведення тиражів визначається періодичністю проведення змагань, які включаються оператором до програм тиражів.

1.7. У лотереї як переможець визначається той гравець, що вгадав результати випадкових подій у різних видах змагань, включених до програми тиражу, яка оприлюднюється на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua та обов’язково розміщується у пунктах розповсюдження лотереї.

1.8. При визначенні результатів спортивних змагань для розрахунку ставок беруть тільки спортивні фактори.

1.9. У випадку перегляду відповідно до правил, встановлених для відповідного змагання, результатів змагання або анулювання таких результатів, результати розіграшів тиражів лотереї перегляду не підлягають, окрім випадків, визначених в п. 1.10 цих Умов.

1.10. Результати розіграшів тиражів не підлягають перегляду, крім випадків, коли вони містять невірну інформацію внаслідок:

- недбалих (арифметична помилка) дій (бездіяльності) працівників оператора, що були встановлені рішенням (вироком) суду, або

- протиправних умисних дій працівників оператора, що були встановлені рішенням (вироком) суду.

Оператор має право переглядати результати розіграшу тиражу у випадку  недостовірності, помилковості відомостей щодо результатів подій у джерелах, вказаних в п. 3.8 Умов.

Зміна результатів розіграшу тиражу оформлюється наказом керівника оператора. Перерахунок та повернення виграшів, що були виплачені на підставі результатів розіграшів, відбуваються за рахунок Резервного фонду, а при недостатності такого - за рахунок оператора.

1.11. Розмір мінімальної ставки в лотереї становить 3 гривні. Максимальний розмір ставки залежить від виду ігрового варіанту, обраного гравцем, та визначається оператором окремо для кожного змагання.

1.12. Чек гравця який роздруковується терміналом (крім терміналу самообслуговування), має п’ять ступенів захисту:

- використання спеціального термопаперу, який виключає можливість фальсифікації, з мікродруком у вигляді захисної сітки;

- невидимі знаки, що проявляються під ультрафіолетовим промінням;

- фірмова вертикальна смуга з написом по обох краях чека гравця;

- унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді цифрових комбінацій;

- унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді штрих-коду.

Чек (електронний) гравця, який надсилається через мережу Інтернет або через мережу мобільного зв’язку,  має захист: унікальний секретний номер, за яким відбувається ідентифікація виграшності чека гравця, у вигляді цифрових комбінацій.

В електронному чеку гравця зазначається інформація, зокрема: назва лотереї, номер тиражу, розмір ставки, ігровий варіант (варіанти), електронний підпис, тощо. Форма (зображення) електронного підпису визначається оператором самостійно.

1.13. До витрат на проведення лотереї відносяться витрати, зазначені у запланованому кошторисі доходів і витрат при проведенні лотереї  (додаток 1).

1.14. Внесення гравцем ставки та фіксація електронною системою прийняття від гравця ставки є укладенням між гравцем і оператором публічного договору на умовах, визначених цими Умовами (в редакції, чинній на дату здійснення ставки) та програмою тиражу, згідно з якою гравцем було визначено ігровий варіант на момент внесення ставки. Факт укладення договору засвідчується чеком гравця (в тому числі електронним чеком гравця), який видається (надсилається) гравцеві.

За одним виграшним чеком гравця (в тому числі електронним чеком гравця) може бути лише один переможець.

1.15. Оператор має право оголосити ігровий варіант або частину змагань, включених до ігрового варіанту, недійсними при виникненні таких ситуацій:

- у випадку помилок, недбалих або умисних дій розповсюджувачів при прийомі ставок або дій інших осіб, що призвели до прийняття ставок на змагання, яке відсутнє в програмі тиражу.

- у випадку, якщо вказане в програмі тиражу змагання, на яке прийнято ставку, не відбулося;

- при порушенні гравцем цих Умов.

Оператор зобов’язаний оголосити ігровий варіант або частину змагань, включених до ігрового варіанту, недійсними у випадку  помилок, недбалих або умисних дій розповсюджувачів при прийомі ставок або дій інших осіб, що призвели до прийняття ставок на змагання з множником менше одиниці.

Рішення про оголошення ігрового варіанту недійсним приймається керівником оператора, наслідком чого є повернення відповідним гравцям зроблених ними раніше ставок.

Рішення про оголошення одного або кількох змагань з ігрового варіанту недійсними приймається керівником оператора, такі змагання вважаються виграшними з множником 1 (одиниця) та виплачуються гравцям.

1.16. Здійснення гравцем ставки є підтвердженням того, що гравець ознайомлений з цими Умовами, правилами прийому ставок, розміщеними у пункті розповсюдження та згоден їх виконувати.

1.17. Гравець не має права відмовитись від зареєстрованого ігрового варіанту.

 

2. ПРИЗОВИЙ (ВИГРАШНИЙ) ФОНД ЛОТЕРЕЇ

 

2.1. На виплату призів у лотереї спрямовується 80% сумарної вартості ігрових варіантів, допущених до розіграшу (утворена таким чином сума визначається як призовий (виграшний) фонд лотереї). Оператор має право змінювати (в межах від 70% до 95%) розмір призового (виграшного) фонду окремо взятих тиражів. Рішення про зміну (в межах від 70% до 95%) призового (виграшного) фонду окремо взятих тиражів лотереї оформлюється наказом Оператора до початку проведення розіграшу відповідного тиражу.

2.2. В межах призового (виграшного) фонду лотереї формується залишковий та резервний фонди.

До залишкового фонду лотереї включається незапитана гравцями частина призового (виграшного) фонду (згідно п. 2.5 цих Умов).

До резервного фонду лотереї включаються:

- сума призового фонду тиражу лотереї не розіграна між гравцями (згідно п. 2.6 цих Умов);

- суми що утворюються внаслідок відсікання сум призів до величини, кратної 1 гривні (згідно п.4.4 цих Умов);

- відрахування оператора (згідно п.2.4. цих Умов).

2.3. Резервний фонд лотереї використовується виключно:

- на покриття різниці між сумою виграшів відповідного тиражу та сумою призового фонду тиражу у випадку недостатності коштів призового фонду цього тиражу для виплати призів;

- на виплату призів по визнаним оператором претензіям гравців;

- на проведення додаткових розіграшів в межах лотереї, згідно з правилами їх  проведення, що обов’язково додаються до цих Умов після їх затвердження та опублікування оператором;

- на інші напрями, встановлені п.2.4. цих Умов.  

2.4. У разі, якщо коштів призового (виграшного) фонду лотереї (в межах розміру, визначеного п. 2.1 цих Умов) не достатньо для виплати виграшів (призів), оператор зобов’язаний покрити різницю шляхом здійснення відрахувань власних коштів до резервного фонду лотереї. Рішення про це оформлюється наказом керівника  оператора. При цьому, внесена оператором сума коштів підлягає майбутньому відшкодуванню ним за рахунок резервного фонду.

2.5. Сума виграшу (призу), що припала на виграшний чек гравця, який не був пред’явлений до оплати протягом строку, визначеного в п. 4.10 цих Умов, спрямовується до залишквого фонду лотереї. Залишковий фонд лотереї є частиною призового (виграшного) фонду лотереї.

2.6. У випадку, якщо загальна сума виграшів (призів), що підлягає виплаті гравцям за результатами проведення розіграшу тиражу, є меншою за сформований оператором розмір призового фонду цього тиражу, різниця відраховується до резервного фонду лотереї. Оператор зобов’язаний зарахувати зазначені кошти до резервного фонду лотереї.

2.7. Для збільшення інтересу гравців до лотереї оператор має право під час проведення окремо взятих тиражів лотереї запроваджувати (в межах призового фонду поточного тиражу лотереї) додаткові виграші (грошові та/або речові). Тиражі, під час розіграшу яких будуть розігруватись додаткові виграші, а також величина додаткових виграшів визначаються наказом оператора до початку проведення тиражу (ів).  Право на отримання додаткових грошових виграшів, визначених наказом оператора, отримують гравці, які обрали та зареєстрували ігровий варіант (серед видів ігрових варіантів, з обумовленими характеристиками, визначених наказом оператора), який за результатом розіграшу тиражу був визнаний виграшним.

Оператор має право запроваджувати додаткові виграші, але не виключно,  за:

- реєстрацію ігрових варіантів в певний день та/або проміжок часу;

- використання певних видів ігрових варіантів;

- використання певних змагань;

- використання певних видів зустрічей, змагань або перегонів;

- реєстрацію ігрового варіанту за певний час (дні та/або години) до початку змагань включених до такого ігрового варіанту

- використання виду  ігрового варіанту експресс з кількістю змагань більшою або рівною ніж вказано оператором;

- використання виду  ігрового варіанту система з кількістю змагань більшою або рівною ніж задана та/ або з кількістью фіксованих підсумків більшою або рівною ніж вказано оператором;

2.8. При проведенні лотереї джек-пот не формується.

 

 

3. ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

 

3.1. Принцип лотереї полягає у вгадуванні гравцями результатів випадкових подій у різних видах професійних та (чи) аматорських змагань, що включені до програми тиражу лотереї, з урахуванням ймовірності цих результатів.

3.2. Для участі у лотереї гравцю необхідно визначити ігровий варіант, оплатити участь у лотереї у відповідності до обраного ігрового варіанту в пункті розповсюдження, обладнаному терміналом, або через Інтернет, або через мережу мобільного зв’язку або через термінал самообслуговування, та отримати чек гравця. Обраний гравцем ігровий варіант реєструється в електронній системі.

3.3. Реєстрація ігрових варіантів в електронній системі здійснюється в будь-який  із наступних способів:

- гравець у пункті розповсюдження, обладнаному терміналом, безкоштовно отримує термінальну картку. В ігрових полях цієї картки гравець повинен відмітити результати подій у різних видах змагань, включених до програми відповідного тиражу лотереї, номер змагання згідно з програмою тиражу, розмір ставки, тощо. Відмітка може бути проставлена шляхом закреслення по вертикалі, навхрест по діагоналях чи навхрест по горизонталі-вертикалі або шляхом повного заштриховування клітинки, що відмічається. При цьому, не можна виходити за обмежувальні лінії самої клітинки. Гравець передає розповсюджувачу відмічений на термінальній картці ігровий варіант, а  розповсюджувач забезпечує введення даного ігрового варіанту до електронної системи;

- розповсюджувач забезпечує введення  визначеного гравцем ігрового варіанту до електронної системи шляхом введення ігрового варіанту, використовуючи клавіатуру терміналу або інші допоміжні засоби  (без заповнення термінальної картки);

- гравець вводить ігровий варіант до електронної системи шляхом заповнення через мережу Інтернет електронної картки на сайті, визначеному оператором, в мережі Інтернет;

- гравець вводить ігровий варіант до електронної системи використовуючи  мережу мобільного зв’язку;

- гравець вводить ігровий варіант  до електронної системи шляхом заповнення електронної картки та її надсилання з використанням терміналу самообслуговування. Інформація, що зазначена гравцем при введенні ігрового варіанта, в автоматичному режимі реєструється в електронній системі.

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу Інтернет або через термінал самообслуговування, гравцю необхідно заповнити електронну картку, що зображується, відповідно, на веб-сайті оператора або на екрані монітора термінала самообслуговування.

Для реєстрації ігрового варіанту через мережу мобільного зв’язку, гравцю необхідно відправити SMS – повідомлення на короткий номер (-и), що визначений (-і) оператором, або іншим способом відправити з мобільного телефону (або з іншого пристрою) дані з обраним гравцем ігровим варіантом та іншими параметрами гри в тому форматі, який вказаний оператором.

3.4. У випадку, якщо термінал не приймає до реєстрації термінальну картку:

через брак відміток, - гравцю пропонується переглянути термінальну картку і додати відмітки, яких бракує;

через наявність у ній зайвих відміток, - гравцю пропонується заповнити нову термінальну картку.

Реєстрація ігрового варіанта в електронній системі через Інтернет або термінали самообслуговування не здійснюється при заповненні гравцем не всіх обов’язкових полів електронної картки, про що повідомляється такий гравець відразу після здійснення ним спроби зареєструвати ігровий варіант.

3.5. При реєстрації ігрового варіанта гравця в електронній системі через термінал (окрім терміналів самообслуговування) в пункті розповсюдження гравцю видається чек гравця, який містить наступну інформацію: назву лотереї; номер агента (розповсюджувача) у разі необхідності; ігровий варіант; номер тиражу, розмір ставки; дата та час прийняття ставки; індивідуальний секретний номер; тощо.

При реєстрації  ігрового варіанта гравця в електронній системі через термінал самообслуговування гравцю видається чек гравця, що роздруковується цим терміналом самообслуговування та містить наступну інформацію: назву лотереї, ігровий варіант, номер тиражу, розмір ставки, дату та час прийняття ставки, індивідуальний секретний номер, тощо.

При реєстрації ігрового варіанта через мережу Інтернет чи мережу мобільного зв'язку, гравець отримує зворотне повідомлення про здійснення реєстрації обраного ним ігрового варіанта (-ів) в електронній системі (чек гравця в електронній формі (електронний чек гравця). В електронному чеку гравця зазначається інформація, зокрема: назва лотереї, ігровий варіант, номер тиражу, унікальний індивідуальний номер чека гравця, розмір ставки, тощо. Електронний чек гравця зберігається у гравця, в його комп’ютері, на іншому пристрої (обладнанні), в мобільному телефоні, або іншим чином в електронній формі. Відповідальність за збереження електронного чека гравця несе гравець.

Гравець підтверджує факт внесення ставки через мережу Інтернет шляхом пред’явлення роздруківки  електронного чека гравця. 

Гравець за власним бажанням може отримати зареєстрований та оплачений ним через мережу мобільного зв’язку  чек гравця. Для цього він повинен пред’явити розповсюджувачу, визначеному оператором,  електронний чек гравця, що зафіксований на носії пристрою (обладнання). Розповсюджувач, визначений оператором, або уповноважена особа оператора (в представництві) звіряє дані електронного чека гравця з даними електронної системи та, при їх співпадінні, роздруковує з електронної системи чек гравця (в паперовій формі), що відповідає пред’явленому гравцем електронному чеку гравця. Оплачений гравцем чек може бути виданий цьому гравцю лише один раз.

3.6. Чек гравця зберігається у гравця для перевірки результатів розіграшу тиражу і, в разі перемоги, для отримання виграшу (- ів). Електронний чек гравця зберігається у гравця в його комп’ютері, на іншому пристрої (обладнанні), в мобільному телефоні або іншим чином в електронній формі.

Відповідальність за збереження чека гравця несе гравець.

3.7. Ставки приймаються оператором на основі програми тиражу - переліку змагань із запропонованим для кожного змагання множником (співвідношенням суми призу до внесеної гравцем ставки) та видами ігрових варіантів в лотереї.

Величина множника не може бути меншою одиниці.

Оператор має право відмовити у прийнятті ставки у тому випадку, коли її прийняття може спричинити істотне перевищення призового фонду лотереї, що призведе до недоодержання державним бюджетом України грошових коштів.

Час початку та час закінчення прийняття ставок на змагання, що включені до програми тиражу, визначається оператором.

3.8. Інформацію про результати змагань оператор може отримувати з офіційних джерел, як то офіційні сайти спортивних клубів, федерацій, інших організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, інші офіційні засоби інформації, а також із засобів масової інформації, всесвітньої інформаційної системи загального доступу (Інтернет).

У разі якщо інформація щодо результатів, вказана у різних джерелах, відрізняється, або вказана з очевидними помилками остаточне рішення щодо результатів для розрахунку виграшності  ігрових варіантів  приймає Оператор.

3.9. Ігровий варіант вважається виграшним, якщо передбачені в ньому результати випадкових подій у різних видах змагань, включених до програми тиражу, збігаються із результатами змагань, підтвердженими офіційними джерелами (що використовуються при складанні програми тиражу), та внесеними до протоколу результатів тиражу, який затверджується керівництвом оператора, а також в інших випадках, передбачених цими Умовами. Результати доводяться до гравців шляхом розміщення у пунктах розповсюдження лотереї та на Інтернет-сайті оператора за адресою www.msl.ua.

3.10. Визначаючи ігровий варіант гравець самостійно обирає кількість змагань, що входитимуть до його ігрового варіанту, а саме гравець може обрати:

ординар – ігровий варіант, що включає одне окреме змагання;

експрес – ігровий варіант, що включає кілька окремих змагань, які не мають між собою причинно-наслідкового зв’язку. Не вгаданий результат одного із змагань, що увійшли до експресу, означає програш всього ігрового варіанта;

систему – ігровий варіант, що включає сукупність експресів, яка представляє собою повний або частковий перебір ігрових варіантів експресів одного розміру з фіксованого набору результатів. Кожний ігровий варіант сплачується окремо, розмір ставки за кожний ігровий варіант є однаковими, програшними є тільки ті варіанти, до яких входить не вгаданий результат;

комбінований - ігровий варіант, який включає в себе перебір всіх можливих експресів (різної довжини) та/або ординарів і експресів, які можна утворити з обраних гравцем змагань.

При включенні гравцем до ігрового варіанту кілька змагань, загальне співвідношення суми призу до внесеної гравцем ставки та сума виграшу на такий ігровий варіант не повинні перевищувати розмір (величину), що визначений (-а) наказом оператора. При перевищенні загальним співвідношенням суми призу до внесеної гравцем ставки або сумою виграшу зазначених в наказі оператора показників, вони округлюються вниз до розміру (величини), визначеного наказом оператора.

3.11. Види ігрових варіантів обираються гравцем самостійно шляхом відмітки у відповідних ігрових полях термінальної картки чи електронної картки.

3.12. Номер змагання, на яке робиться прогноз, визначається в полі "№ змагання" шляхом закреслення (відмічення) цифр та/або букв. Кожне змагання може бути включене до складу ігрового варіанту тільки один раз.

3.13. До основних результатів, які гравець може обрати при визначенні ігрового варіанту, належать:

перемога першої команди (спортсмена) - “1”;

перемога другої команди (спортсмена) - “2”;

нічия - “х”;

перемога першої команди (спортсмена) або нічия “1х”;

перемога другої команди (спортсмена) або нічия “х2”;

перемога першої або другої команди  (спортсмена) “12”;

тотул (більше або менше кількості голів (очок, тощо) команд (спортсменів) вказаної у програмі тиражу): “Б” - більше, “М” - менше, “1Б” – перша більше, “1М” - перша менше, “2Б” - друга більше, “2М” - друга менше;

покупка тотула - збільшення або зменшення тотула за рахунок зміни величини множника;

фора - перевага чи  відставання однієї із команд (спортсмена), виражена у голах (очках,тощо), яка надана учаснику змагання оператором. Надана учаснику змагання фора додається до відповідного результату події. Якщо розрахований таким чином результат на користь обраної (-ого) команди (спортсмена), то ігровий варіант вважається виграшним. Якщо ж розрахований таким чином результат є перемогою протилежної команди (спортсмена) - ігровий варіант є програшним, у разі  нічиєї - множник виграшу дорівнює одиниці;

покупка фори – збільшення або зменшення фори за рахунок зміни величини множника.

Такі види результатів можуть використовуватись при реєстрації ігрових варіантів виключно до моменту визначення результату відповідного змагання.

3.14. В залежності від особливостей професійних чи аматорських змагань змістовність ігрового варіанту може включати інші прогнози результатів подій, ніж ті, що передбачені в п.3.13 цих Умов, зокрема:

 

Футбол

Змагання - зустріч 2-х команд (футбольний матч), тур, етап, раунд, плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події - голи, порушення правил гравцями (фоли), кутові, заміни, офсайди, попередження гравцям, видалення гравця (гравців), дискваліфікація гравця, гравців чи команди, овертайм, пенальті, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перехід у вищу/нижчу лігу, перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч/тайм закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі парна або непарна;

точний рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будь який інший,  окрім вказаних в програмі тиражу, рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

буде результативна (ненульова) нічия – будь-яка нічия крім «0:0»;

буде або ні забитий гол в таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

заб’є або не заб’є гол гравець або команда в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

обидві команди заб’ють гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

що найменш одна з команд не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша/друга або обидві команди заб’ють голи в обох таймах;

щонайменш в одному з таймів перша/друга або обидві команди не заб’ють гол;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є другий гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий з гри, зі штрафного (зі стандарту), з кутового, головою або с пенальті;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

перша або друга команда заб’є гол у кожному таймі;

перша або друга команда не заб’є гол щонайменше в одному з таймів;

буде чи ні автогол;

буде дубль (один гравець заб’є щонайменше два гола впродовж матчу);

буде хеттрік (один гравець заб’є щонайменше три гола впродовж матчу);

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

перемога першої команди в першому таймі та в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому таймі та в матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та в матчі;

кількість голів, забитих першою/другою або обома командами у першому таймі, більше, менше, або дорівнює кількості голів забитих першою/другою або обома командами у другому таймі;

перша/друга команда заб’є перший гол та виграє/програє матч;

перша/друга команда пропустить перший гол та виграє/програє матч;

одна з команд вигравала по ходу матчу та виграла/програла матч;

одна з команд програвала по ходу матчу та виграла/програла матч;

перемога першої/другої команди в матчі/таймі та кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості фолів кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість фолів/офсайдів/жовтих карток обох команд або окремої команди в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості офсайдів кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості жовтих карток гравцям кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості червоних карток (видалень гравців) кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда отримує першу/наступну/останню червону картку (видалення гравця) або ніхто не отримує першу/наступну/останню червону картку (видалення гравця) в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будуть чи ні червоні картки (видалення гравців) впродовж матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будуть чи ні пенальті впродовж матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

окремий гравець отримає жовту/червону картку або ні;

окремий гравець здійснить порушення правил, що призведе до призначення пенальті;

окремий гравець заробить пенальті або ні;

окремий гравець заб’є пенальті або ні;

наступне пенальті буде забито або ні;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості кутових кожної команди в матчі/таймі;

кількість кутових обох команд або окремої команди в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість кутових в матчі парна або непарна;

перша або друга команда отримає право на перший/наступний/останній кутовий або ніхто не отримає право на перший/наступний/останній кутовий в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості виконаних кожною командою замін в матчі/таймі;

кількість замін, виконаних обома командами або окремою командою в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перша заміна в матчі буде в першої/другої команди або матч закінчиться без замін;

перша заміна в матчі буде в першому таймі/перерві або в другому таймі;

гравець, що вийшов на заміну, заб’є/не заб’є гол;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань;

яка команда перейде в вищу/нижчу лігу за підсумками чемпіонату;

команда перейде чи ні в вищу/нижчу лігу за підсумками чемпіонату; 

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу, олімпійських ігор;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

перша або друга команда отримає право ввести м’яч до гри на початку матчу;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві пенальті;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості ударів у площину воріт в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість ударів у площину воріт першої/другої команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

перша або друга команда виконає перший/наступний/останній удар у площину воріт або ніхто з команд не виконає перший/наступний/останній удар у площину воріт в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої/другої команди або нічия по відсотку володіння м’ячем кожною командою в матчі;

кількість відсотків володіння м’ячем першої/другої команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

гравець вийде чи не вийде на поле;

гравець проведе на полі більше або менше вказаної кількості хвилин;

 

Хокей

Змагання - зустріч 2-х команд (хокейний матч), тур, етап, серія плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події - голи, порушення правил гравцями, видалення гравця (гравців), овертайм, буліти, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в серії плей-офф, турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в основний час матчу, періоді, овертаймі, по булітам, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в основний час матчу, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в овертаймі;

перемога першої або другої команди в матчі з урахуванням овертайму;

перемога першої або другої команди по булітам;

перемога першої або другої команди в матчі з урахуванням овертайму та булітів;

перемога першої або другої команди або нічия в основний час матчу, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч/період закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі/періоді парна або непарна;

точний рахунок матчу, періоду, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

будь який інший,  окрім вказаних в програмі тиражу, рахунок матчу, тайму, овертайму, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

буде результативна (ненульова) нічия – будь-яка нічия крім «0:0»;

буде або ні забитий гол в періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

заб’є або не заб’є гол гравець або команда в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

обидві команди заб’ють гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

що найменш одна з команд не заб’є гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

голи будуть забиті в кожному періоді;

щонайменш в одному з періодів не буде забито гол;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є наступний гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, періоді, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

другий гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

перша або друга команда заб’є гол у кожному періоді;

перша або друга команда не заб’є гол щонайменше в одному з періодів;

буде або ні забито гол у меншості;

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

перемога першої команди в першому періоді та в матчі;

перемога першої команди в першому періоді та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому періоді та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому періоді та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому періоді та в матчі;

нічия в першому періоді та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому періоді та в матчі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у першому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у другому періоді;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у першому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у третьому періоді;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою у другому періоді, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою у третьому періоді;

перемога першої/другої команди або нічия по кількості штрафного часу кожної команди в матчі/таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

кількість штрафного часу першої/другої команди/обох команд або окремого гравця в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань;

яка команда стане переможцем серії плей-офф, турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

точний рахунок серії плей-офф;

кількість матчів в серії плей-офф буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість матчів в серії плей-офф парна/непарна;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві буліти;

 

Баскетбол

Змагання - зустріч 2-х команд (баскетбольний матч), тур, етап, серія плей-офф, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – очки, овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати :

перемога першої/другої команди або нічия в основний час матчу/чверті/половині,

перемога першої або другої команди з урахуванням овертайму,

перемога першої або другої команди в овертаймі,

перемога першої/другої команди або нічия в матчі/чверті/половині по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди,

матч/чверть/половина закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

перемога першої команди в першій половині гри та перемога першої команди у всьому матчі,

перемога першої команди в першій половині гри та нічия у всьому матчі,

перемога першої команди в першій половині гри та перемога другої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та перемога другої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та перемога першої команди у всьому матчі,

перемога другої команди в першій половині гри та нічия у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та перемога першої команди у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та перемога другої команди у всьому матчі,

нічия в першій половині матчу та нічия у всьому матчі,

перша/друга або обидві команди виграє усі чверті/половини

буде або ні нічия в будь якій чверті,

буде або ні нічия в будь якій половині,

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем, в матчі/чверті/половині, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/чверті/половині, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу парна/непарна;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті/половині більше, менше, або дорівнює кількості голів, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті/половині;,

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в третій чверті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в четвертій чверті;

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань.

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка команда стане переможцем серії плей-офф, турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

точний рахунок серії плей-офф;

кількість матчів в серії плей-офф буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної,

кількість матчів в серії плей-офф парна/непарна.

буде чи ні овертайм.

 

Волейбол

Змагання - зустріч 2-х команд (волейбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – очки, додатковий сет, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди в матчу (з урахуванням додаткових сетів)/сеті;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/сеті, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/сеті, парна/непарна;

перемога першої або другої команди в матчі/сеті по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість сетів в матчі буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

точний рахунок матчу по сетах;

буде додатковий сет чи ні;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в другому сеті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третьому сеті;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в третьому сеті;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

 

Гандбол

Змагання - зустріч 2-х команд (гандбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – голи, овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди або нічия в основний час матчу, в таймі, в овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в основний час матчу, в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або другої в основний час матчу, в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в основний час матчу/в таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди з урахуванням овертайму;

перемога першої команди в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия у всьому матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия у всьому матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди у всьому матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди у всьому матчі;

нічия в першому таймі та нічия у всьому матчі;

перемога першої або другої команди в матчі/таймі по забитим голам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде парною/непарною;

перша або друга команда заб’є перший/наступний/останній гол або ніхто не заб’є перший/останній гол в матчі, таймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка із запропонованих в програмі тиражу команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань.

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

 

Біатлон

Змагання – лижні перегони або естафети команд та/або учасників зі стрільбою на влучність, етап, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – час, промахи, штрафні круги, штрафний час, схід с дистанції, додаткові патрони, перемога в кубку, чемпіонаті.

Результати:

перемога (перше місце) в підсумковому протоколі учасника/команди в перегонах/етапі;

хто з учасників буде лідером згідно підсумкового протоколу після вказаного етапу;

представник якої країни займе вище місце в підсумковому протоколі перегонів/етапу серед запропонованих представників ;

хто з двох (або більше) запропонованих учасників/команд/збірних займе вище місце в підсумковому протоколі в перегонах/етапі.

хто з запропонованих учасників/команд/збірних покаже кращій час на крузі в перегонах/етапі;

кількість промахів учасника/команди/збірної, допущених під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

хто з запропонованих учасників/команд/збірних зійде с дистанції в перегонах/етапі;

учасник/команда/збірна зійде с дистанції чи ні в перегонах/етапі;

кількість штрафних кругів учасника/команди/збірної, отриманих під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість штрафних хвилин учасника/команди/збірної, отриманих під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість додаткових патронів гравця/команди/збірної, додана під час перегонів/етапу, буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної.

 

Кінські перегони

Змагання – забіг, заїзд, гіт, розіграш призу, біговий день.

Події – час фінішу, схід з дистанції, переможець призу.

Результати:

якій з коней стане переможцем у забігу/заїзду/гіті;

якій з коней займе друге місце у забігу/заїзді/гіті;

якій з коней займе перше або друге місце у забігу/заїзді/гіті;

якій з коней займе перше, друге або третє місце у забігу/заїзді/гіті;

двоє обраних коней займуть перше та друге місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

двоє обраних коней займуть перше та друге місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

двоє обраних коней займуть перше, друге або третє місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

троє обраних коней займуть перше, друге та третє місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

троє обраних коней займуть перше, друге та третє місця у забігу/заїзді/гіті у довільній послідовності;

четверо обраних коней займуть перше, друге, третє та четверте місця у забігу/заїзді/гіті у вказаної послідовності;

переможцями двох обраних забігів/заїздів/гітів стали двоє обраних коней;

переможцями трьох обраних забігів/заїздів/гітів стали троє обраних коней;

переможцями чотирьох обраних забігів/заїздів/гітів стали четверо обраних коней;

переможцями п’ятьох обраних забігів/заїздів/гітів стали п’ятеро обраних коней;

переможцями шістьох обраних забігів/заїздів/гітів стали шестеро обраних коней;

який з коней зійде з дистанції не завершив забіг/заїзд/гіт;

хто з учасників вийде до фіналу  розіграшу призу;

буде чи ні встановлений рекорд іподрому/сезону в обраному забігу/заїзді/гіті;

буде чи ні встановлений рекорд іподрому/сезону в обраному біговому дні;

на перемогу одного з двох запропонованих у забігу/заїзді/гіті;

який з двох запропонованих коней займе вище місце в підсумковому протоколі в забігу/заїзді/гіті з урахуванням вказаної переваги чи відставання коня;

 

Теніс

Змагання – зустріч 2-х або 4-х гравців (2-х пар) тенісистів (тенісний матч), турнір.

Події – гейм, сет, тайбрейк, перемога в турнірі.

Результати:

Перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в матчі, окремому сеті або геймі;

кількість геймів в матчі буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість геймів в сеті буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість геймів в матчі парна чи непарна;

кількість виграних геймів окремим гравцем в матчі або сеті;

перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в матчі або сеті по виграним геймам з урахуванням вказаної переваги або відставання гравця;

перемога першого гравця (першої пари гравців) або другого гравця (другої пари гравців) в геймі з вказаним точним рахунком;

точний рахунок по сетах;

точний рахунок сету по геймах;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в другому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в третьому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в першому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в третьому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в другому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в третьому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в четвертому сеті;

кількість геймів в третьому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

кількість геймів в четвертому сеті більше, менше, або дорівнює кількості геймів в п’ятому сеті;

буде тайбрейк чи ні.

 

Бокс

Змагання - зустріч 2-х учасників (боксерський поєдинок), олімпійські ігри.

Події – очки, нокаут, технічний нокаут, нокдаун, дострокове закінчення бою.

Результати:

перемога першого/другого учасника або нічия в поєдинку;

перемога першого/другого учасника за очками в поєдинку;

перемога першого/другого учасника нокаутом в поєдинку;

перемога першого/другого учасника технічним нокаутом в поєдинку;

дострокова перемога першого/другого учасника в поєдинку;

дискваліфікація першого/другого учасника в поєдинку;

відмова від продовження поєдинку першого/другого учасника;

кількість проведених раундів в поєдинку (включно з раундом в якому було (якщо було) зупинено поєдинок) буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

дострокова перемога першого/другого учасника в конкретному раунді.

 

Бейсбол

Змагання - зустріч 2-х команд (бейсбольний матч).

Події – очки.

Результати:

перемога першої/другої команди с урахуванням додаткових іннінгів;

кількість очок,набрана обома командами або окремою командою в матчі, буде більшою/меншою вказаної;

кількість очок, набрана обома командами або окремою командою в матчі, парна/непарна;

перемога першої або другої команди у матчі по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

яка з команд зробить перший ран;

чи буде в матчі хоумран так/ні.

Усі ставки розраховуються згідно офіційних результатів змагань, включно додаткові іннінги. У разі коли бейсбольний матч закінчився з нічийним результатом (наприклад передсезонний матч) усі ставки на цей матч повертаються.

 

Авто-мото перегони

Змагання - зустріч учасників гонки (гонка/етап), чемпіонат.

Події – час, очки, дострокове закінчення гонки, аварія.

Результати:

переможець гонки;

хто з учасників займе друге місце;

хто з учасників займе трете місце;

вказаний учасник займе будь яке місце на подіумі (з 1-го по 3-є місце включно);

вказаний учасник займе будь яке місце з 1-го по 6-е місце включно;

вказаний учасник займе будь яке місце з 1-го по 10-е місце включно;

кількість учасників, що пройдуть кваліфікацію, буде більшою/меншою або рівно/нерівною вказаної;

хто с запропонованих учасників вище в індивідуальному заліку;

яка з запропонованих команд переможе в командному заліку;

яка з запропонованих команд вище в командному заліку;

завершить вказаний учасник гонку чи ні;

на транспортному засобі якого виробника  учасник одержить перемогу в змаганні (кубок конструкторів – окрема номінація у змаганнях);

хто з учасників покаже найкращій час на крузі;

під час проведення змагання авто безпеки з’являтися на трасі чи ні.

 

Пляжний волейбол

Змагання – зустріч 2-х команд (волейбольний матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – рахунок, очки, покарання, додаткова партія,вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди з урахуванням додаткових партій в матчі;

перемога першої/другої команди в партії;

точна кількість партії в матчі;

точний рахунок матчу по партіях;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/партії, буде більшою/меншою або рівно/нерівною вказаної;

кількість очок, набрана обома командами, окремою командою або окремим гравцем в матчі/партії,  парна/непарна;

перемога першої або другої команди в матчі/партії по набраним очкам з урахуванням вказаної переваги чи відставання команди;

кількість очок, набраних обома командами або окремою командою в першої партії, більше, менше, або дорівнює кількості очок, набраних обома командами або окремою командою в другої партії;

буде чи ні в матчі/партії попередження/зауваження/видалення гравця/дискваліфікація;

буде в матчі додаткова партія чи ні;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу.

 

Футзал (міні-футбол)

Змагання – зустріч 2-х команд (футзальний (міні-футбольний) матч), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри.

Події – голи, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур),  овертайм, вихід з групи, перехід у наступний етап (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої/другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі/таймі парна або непарна;

перемога першої команди в першому таймі та в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога першої команди в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

нічия в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

нічия в першому таймі та в матчі;

нічия в першому таймі та перемога другої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та перемога першої команди в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та нічия в матчі;

перемога другої команди в першому таймі та в матчі;

кількість голів, забитих першою/другою або обома командами у першому таймі, більше, менше, або дорівнює кількості голів, забитих першою/другою або обома командами у другому таймі;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка з команд вийде в наступний раунд/тур/етап змагань;

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

буде чи ні овертайм в матчі.

 

Пляжний футбол

Змагання – зустріч 2-х команд (матч з пляжного футболу), тур, етап, турнір, кубок, чемпіонат, олімпійські ігри

Події – голи, овертайм, післяматчеві пенальті, вихід з групи, перехід у наступний етап  (тур), перемога в турнірі, чемпіонаті.

Результати:

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, по пенальті, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перемога першої або другої команди або нічия в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу з урахуванням вказаної переваги або відставання;

матч закінчився з перевагою одної з команд рівно з вказаною кількістю голів;

кількість голів, забитих обома командами, окремою командою чи окремим гравцем в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу буде більшою/меншою або рівною/нерівною вказаної;

кількість голів, забитих в матчі парна або непарна;

перша або друга команда заб’є перший/другий/третій гол або ніхто не заб’є перший/другий/третій гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є наступний гол або ніхто не заб’є другий гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перша або друга команда заб’є останній гол або ніхто не заб’є гол в матчі, таймі, овертаймі, у визначений проміжок часу або у проміжок часу до кінця матчу;

перший/другий/третій/останній гол в матчі буде забитий у вказаний проміжок часу;

буде чи ні забитий гол у визначений проміжок часу;

буде чи ні автогол;

буде дубль (один гравець заб’є щонайменше два гола впродовж матчу);

буде хеттрік (один гравець заб’є щонайменше три гола впродовж матчу);

буде суха перемога - перемога першої або другої команди при цьому за результатами матчу команда суперник не забиває жодного голу;

буде вольова перемога -  перша або друга команда першою пропускає гол проте виграє матч;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в першому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

кількість голів, забитих обома командами або окремою командою в другому таймі більша, менша або рівна кількості голів, забитих обома командами або окремою командою в третьому таймі;

перша/друга команда заб’є перший гол та виграє/програє матч;

перша/друга команда пропустить перший гол та виграє/програє матч;

одна з команд вигравала по ходу матчу та виграла/програла матч;

одна з команд програвала по ходу матчу та виграла/програла матч;

команда вийде чи не вийде в наступний етап (тур) за результатом матчу/всіх матчів етапу (туру);

яка команда стане переможцем турніру, чемпіонату, кубку, етапу;

з якої держави команда-переможець турніру, чемпіонату, кубку, етапу (представником якої країни виявиться переможець);

команда займе вказане місце в турнірній таблиці за підсумками турніру/етапу;

одна команда буде мати вище або нижче положення у турнірній таблиці за результатами всіх матчів етапу;

команда змінить або ні своє місце у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

команда отримує місце вище або нижче або не змінить свого місця у турнірній таблиці за результатами всіх матчів чергового туру;

перша або друга команда отримає право ввести м’яч до гри на початку матчу;

буде чи ні овертайм;

будуть чи ні післяматчеві пенальті;

 

Всі спортивні терміни та поняття, що використовуються в тексті Умов, мають тлумачитися відповідно до тих значень, в яких вони вживаються в правилах гри з видів спорту, наведених у даному пункті, які затверджені відповідною міжнародною спортивною організацією.

Якщо учасник змагань не вийшов на поле (майданчик) у відповідній зустрічі, всі ставки на індивідуальний результат такого учасника розраховується у відповідності до пункту 3.21, якщо інше не передбачено  прогнозом (ігровим варіантом).

3.15. Розмір ставки може бути збільшено гравцем до бажаного розміру шляхом відмітки в полі “Сума ставки”.  Розмір ставки при грі за системою дорівнює сумі ставки, обраної гравцем,  помноженої на кількість ігрових варіантів, що входять до системи. Мінімальний розмір ставки (вартість одного ігрового варіанта) - 3 гривні, вартість визначається гравцем та не може бути більше максимального розміру ставки в лотереї, вказаного в програмі тиражу. Якщо оператор використовує для прийняття ставок та гравець обрав вид ігрового варіанту система, мінімальний розмір ставки по кожному ігрового варіанту включеного до системи становить 1 гривню. Але в будь-якому разі розмір ставки по ігровому варіанту система, має складати не менше ніж 3 гривні.

Розмір однієї ставки повинен бути кратним 1 гривні.

3.16. Якщо змагання відбувається раніше терміну, вказаного в програмі тиражу, ставки зроблені на дане змагання після його початку, вважаються виграшними з множником 1 (одиниця) та виплачуються гравцям, крім випадків передбачених пунктом 3.7 – третій абзац.

Ставка на змагання,  зроблена після закінчення визначеного Оператором часу прийняття ставок на дане змагання, обраховується із застосуванням співвідношення суми призу до внесеної гравцем ставки розміром 1.

3.17. Для реєстрації ігрових варіантів можуть використовуватись різні  види термінальних та електронних карток, зокрема, на кожний вид змагання.

Формат (види) термінальних карток, електронних карток  визначається оператором.

3.18. Переможцями вважаються гравці, які вірно вгадали результати  змагань згідно умов своїх ігрових варіантів.

3.19.  Дата та час змагань, що зазначаються в програмі тиражу носять  інформаційний характер. При визначенні результатів до уваги беруться фактичний час початку та завершення змагання, крім випадків, вказаних в п.3.23.

3.20. Якщо:

- змагання перервано та не продовжено на протязі 72 годин;

- змагання відмінено;

- початок змагання перенесено більше ніж на 72 години;

- змагання оголошено недійсним;

- дискваліфіковано одного з учасників;

- один з учасників не вийшов на поле (майданчик) або відмовився брати участь у змаганні чи перегонах;

- один з учасників  не допускається до змагань чи перегонів,

 усі ставки, прийняті на це змагання, вважаються виграшними з множником до ставки 1, крім випадків, передбачених абз.  2 п. 3.23 Умов.

3.21. Зміна поля, на якому проходить змагання, не впливає на зміну програми тиражу або на дійсність прийнятих на змагання ставок, крім випадків, коли зустріч було перенесено на поле, де господарем є суперник команди, раніше заявленої як господар зустрічі. В такому випадку ігрові варіанти, зареєстровані на відповідне змагання вважаються виграшними, а виплата по ставкам здійснюється з множником 1.

3.22. Якщо переможцем змагання оголошений більше ніж один учасник чи команда, то множники виграшів по ставках поділяються на кількість переможців лотереї, але не можуть бути меншими, ніж 1.  

3.23. Ставки на хокейні та баскетбольні матчі приймаються без урахування додаткового часу, ставки на футбольні матчі приймаються на основний час гри з урахуванням компенсованого арбітром часу.   У програмі тиражу може бути зроблено інше застереження щодо врахування (не врахування) додаткового часу (таймів) у змаганнях.

При визначенні результатів тенісних матчів до уваги береться результат гри з урахуванням можливої технічної поразки внаслідок травми чи відмови учасника матчу продовжувати гру.

 

4. ВИПЛАТА ПРИЗІВ

 

4.1. За результататми розіграшу тиражу лотереї складається Відомість виграшних чеків гравців. Відомості виграшних чеків гравців зберігаються на оптичних носіях, що не стираються. Зберігання та облік носіїв організовується оператором.

4.2. Призи сплачуються кожному гравцеві, який має право на їх отримання згідно цих Умов.

4.3. Розмір призу визначається шляхом множення суми ставки на відповідний множник з урахуванням її специфіки (ординар, система, експрес чи комбінована ставка).

4.4. Суми призів відсікаються до величини кратної 1 гривні. Сума коштів, яка при цьому залишається, та сума, що залишилась після сплати фіксованих виграшів, спрямовуються до Резервного фонду лотереї.

4.5. Приз гравця на окремий ігровий варіант дорівнює добутку суми ставки на зареєстрований у чеку гравця множник (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10). При цьому, сума ставки додатково до суми призу гравцю не сплачується.

4.6. Приз на ігровий варіант експрес дорівнює добутку суми ставки (на відповідний ігровий варіант) на добуток множників усіх змагань, вказаних у зареєстрованому чеку гравця (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10 цих Умов). Програш по результату одного змагання означає програш усього ігрового варіанту.

4.7. Сума призу на ігровий варіант за системою, якщо такий вид ігрового варіанту оператор використовує для прийняття ставок,  дорівнює сумі призів по ігрових варіантах експресів (крім випадків, вказаних в останньому абзаці п. 3.10 цих Умов), що входять в систему. Виграшними вважаються ігрові варіанти, в яких відсутні змагання з невгаданими результатами.

4.8. Мінімальний виграш на один ігровий варіант гарантується в розмірі ставки на такий ігровий варіант Максимальний розмір призу на один ігровий варіант та сумарний розмір призів, що може одержати гравець від участі в лотереї, не обмежується, крім випадків, встановлених п. 3.10 цих Умов. Оператор має право встановлювати додаткові грошові призи в лотерею з власних коштів та коштів резервного фонду (згідно п.2.3. цих Умов).

4.9. Гравець отримує приз після пред’явлення чека гравця, що не має пошкоджень. Втрата чека гравця, пошкодження індивідуального секретного номеру та інші пошкодження, що не дозволяють впевнено встановити числову та іншу ігрову інформацію на чеку гравця, рівно як і відсутність номера чека гравця у Відомості виграшних чеків гравця, складеній за результатами розіграшу відповідного тиражу лотереї, позбавляють гравця права на отримання призу.

4.10. Виплата виграшу за виграшним чеком гравця розпочинається в день закінчення останнього за часом змагання із змагань, що обрані гравцем та відображені в його чеку гравця. Гравці повинні звернутись за одержанням виграшу не пізніше 180 днів з дня закінчення проведення розіграшу тиражу, в якому вони брали участь. Після закінчення зазначеного строку чеки гравців вважаються недійсними, до оплати не приймаються і виплата виграшів за ними не проводиться.

Якщо чек гравця не було пред’явлено для отримання виграшу у строк, визначений в цьому пункті Умов, з поважної причини (хвороба, відрядження, відпустка та ін.), то оператор може прийняти рішення про прийняття чеку гравця для виплати виграшу після закінчення зазначеного строку. Чек гравця, в такому випадку, не вважається недійсним, а виплата виграшу за цим чеком гравця здійснюється в строки, визначені цими Умовами.

Виграші розміром до 10 000 грн. включно виплачуються розповсюджувачами в пункті розповсюдження (за наявності коштів) або впредставництвах оператора. В пунктах розповсюдження та в представництвах можуть виплачуватись призи у більших розмірах, ніж ті, що зазначені вище, якщо таке рішення буде прийнято оператором;

Виграші розміром від 10 001 грн. виплачуються центральним офісом оператора.

Виплата виграшів, які зареєстровані  в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку), регламентується пунктом 4.17 цих Умов.

Виграш виплачується після проведення експертизи чеку гравця, який був пред’явлений до оплати, та за умови, що за результатом проведення експертизи було встановлено виграшність такого чеку гравця (наявність виграшу).

4.11. Строк виплати виграшів, які згідно з п. 4.10 цих Умов виплачуються в представництві оператора, становить один місяць з дня пред’явлення гравцем виграшного чека гравця, паспорта, реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), окрім випадку, коли гравець через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що має відповідну відмітку в паспорті, однак не пізніше дати закінчення проведення лотереї. 

4.12. Строк виплати виграшів, які згідно з п. 4.10 цих Умов виплачуються центральним офісом оператора, становить:

- два місяці з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами до 50 000 грн. (включно);

- три місяці з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 50 001 грн. до 100 000 грн. (включно);

- шість місяців з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 100 001 грн. до 500 000 грн. (включно);

- десять місяців з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначних цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 500 001 до 1 000 000 грн. (включно);

- один рік з дня пред’явлення до оператора чека гравця та інших документів, визначених цим пунктом Умов, але не пізніше дати закінчення проведення лотереї – за виграшами від 1 000 001 грн.

Для отримання виграшу, визначеного цим пунктом Умов, гравець, окрім чека гравця, повинен пред’явити до представництва оператора паспорт, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), крім випадку, коли гравець через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що має відповідну відмітку в паспорті.

Експертиза чеків гравців, які претендують на виграші, які відповідно до цих Умов виплачуються центральним офісом оператора, проводиться в центральному офісі оператора.

4.13. Право гравця на отримання призу перевіряється шляхом проведення експертизи чеку гравця. Експертиза проводиться відносно кожного пред’явленого до оплати чека гравця. Суть експертизи полягає у підтвердженні або в спростуванні виграшності чека гравця шляхом:

 - звірки шляхом сканування на терміналі електронної системи прийняття ставок штрих-коду чека гравця з даними електронної системи;

-  встановлення відсутності ознак підробки чека гравця;

- перевірки дотримання гравцем граничних строків пред’явлення чека гравця для отримання призу;

- перевірка паперу, на якому роздрукований чек гравця;

- в інший спосіб, визначений оператором.

При передачі на експертизу чека гравця, який претендує на виграш, що виплачується в представництві (за умови, що проведення експертизи та виплата виграшів здійснюється не безпосередньо після пред’явлення гравцем чеку гравця) або центральним офісом оператора, гравець отримує в представництві оператора квитанцію про прийом чека гравця на експертизу (далі – квитанція), яка підтверджує його право на пред’явлений до експертизи чек гравця. Зразок квитанції додається до цих Умов (додаток 2). При цьому, гравець зобов’язаний проставити власний підпис на квитанції чим засвідчити правильність та достовірність зазначених у квитанції даних (інформації) щодо його особи та чека гравця, що передається на експертизу.

Експертиза чека гравця на предмет його виграшності може проводитись:

а) особою, що здійснює розповсюдження лотереї – відносно чеків гравців з можливим виграшем до 10 000,00 грн. включно;

б) у представництві оператора – відносно чеків гравців з можливим виграшем до 10 000,00 грн. включно;

в) у центральному офісі оператора – відносно всіх пред’явлених до оплати чеків гравців.

У разі прийняття оператором рішення щодо виплати виграшів у пунктах розповсюдження та/або в представництвах оператора у розмірах більших, аніж зазначено в абзаці третьому пункту 4.10 цих Умов, експертиза чеків гравців із відповідними виграшами може здійснюватись, відповідно, особою, що здійснює розповсюдження лотереї, та у представництві оператора.

Представництво оператора після отримання від гравця чека гравця, який претендує на виграш, що виплачуватиметься центральним офісом оператора, оформлює відносно цього чека гравця супроводжувальний опис у двох примірниках. Один примірник супроводжувального опису разом із чеком гравця, відносно якого складено супроводжувальний опис, заявою гравця про виплату виграшу та іншими документами (копіями документів), визначеними в п. 4.12 цих Умов, спрямовується представництвом до центрального офісу оператора для проведення експертизи такого чека гравця, а також для виплати призу (у разі, коли за результатом проведення експертизи буде встановлено, що чек гравця є виграшним). Другий примірник супроводжувального опису зберігається в представництві оператора.

4.14. Призи по визнаним претензіям виплачуються через касу представництв оператора або уповноваженим на це банком.

4.15. Виграші (призи) виплачуються переможцям лотереї у готівковій формі або, за бажанням гравця і відповідно до його письмової заяви, у безготівковій формі шляхом перерахування суми виграшу (призу) на рахунок гравця. Перерахування суми виграшу (призу) на рахунок гравця здійснюється за рахунок гравця, тобто за рахунок суми виграшу (призу). При виплаті гравцю – переможцю лотереї виграшу у готівковій формі в представниці оператора або в центральному офісі оператора він зобов’язаний розписатись про отримання виграшу у видатковому касовому ордері.

4.16. У випадку, якщо переможець хоче підтвердити джерело отриманих ним доходів, на його добровільний запит видається довідка за встановленою оператором  формою. В довідці зазначаються паспортні дані гравця – переможця, сума виграшу, дата отримання виграшу, а також сума вирахуваного податку.

Право на одержання призу у лотереї може вільно відчужуватись (продаватись, обмінюватись, даруватись, спадкуватись тощо) гравцем в повній сумі або частково відповідно до діючих норм цивільного законодавства України.

Гравець має право обумовити виконання зобов’язань оператора по виплаті призу в межах строків, вказаних у цьому пункті на користь третьої особи. При цьому гравець дає письмове розпорядження про перерахування суми призу третій особі із зазначенням її даних та банківських реквізитів рахунку. Про прийняття відповідного розпорядження гравця оператор видає довідку. Гравець не може відмінити надане оператору розпорядження про виконання зобов’язань по виплаті призу на користь третьої особи, всі дії оператора, пов’язані з виконанням розпорядження гравця, здійснюються за рахунок гравця, тобто за рахунок суми призу.

4.17. За бажанням гравця та за наявності технічної можливості виграші за ігровими варіантами, які зареєстровані в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку) можуть перераховуватись (виплачуватись) на банківський рахунок гравця або на рахунок гравця в електронній платіжній системі. Мінімальна та максимальна сума коштів для такого способу виплати виграшів встановлюється оператором. Перерахування виграшу на банківський рахунок або на рахунок в електронній платіжній системі – власника виграшного електронного чека гравця здійснюється за рахунок останнього, тобто за рахунок суми виграшу (призу).

Для отримання виграшу за ігровим варіантом, зареєстрованим в електронній системі через мережу Інтернет (в тому числі за допомогою мобільного зв’язку), крім випадку, передбаченого в абзаці першому цього пункту Умов, гравець повинен пред’явити розповсюджувачу, визначеному оператором, або в представництво оператора, зокрема, чек гравця та іншу інформацію, документи, визначені оператором. У разі пред’явлення гравцем електронного чека гравця, розповсюджувач або уповноважена особа оператора (в представництві) звіряє дані електронного чека гравця з даними електронної системи та, при їх співпадінні, роздруковує з електронної системи чек гравця (в паперовій формі), що відповідає пред’явленому гравцем електронному чеку гравця.

 

5. ТЕРМІН ПРОВЕДЕННЯ ЛОТЕРЕЇ

 

5.1. Дата початку випуску лотереї – 26.06.2008р. Дата початку прийняття ставок у лотерею – 11.09.2009р.

5.2. Ставки в лотерею приймаються до 22.01.2026 р. включно, що є граничним строком прийняття ставок у лотерею. Граничний строк виплати виграшів – 22.08.2026р.

Дата закінчення проведення лотереї – 22.08.2026р.

5.3. Інформація про зупинення проведення лотереї публікується у всеукраїнській лотерейній газеті „Азарт від МСЛ” та на Інтернет сайті оператора за адресою www.msl.ua з обов’язковим повідомленням Міністерства фінансів України в порядку, визначеному Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

 

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ГРАВЦІВ ТА ОПЕРАТОРА ЛОТЕРЕЇ

 

6.1. Оператор зобов'язується:

6.1.1. Забезпечувати розповсюдження лотереї при суворому дотриманні принципу добровільності.

6.1.2. Надавати інформацію про результати розіграшів тиражів в кожному пункті  розповсюдження лотереї.

6.1.3. Своєчасно виплачувати призи.

6.1.4. Надавати відповіді на претензії гравців у строки, передбачені Законом України “Про звернення громадян”.

6.1.5. Проводити навчання працівників оператора та розповсюджувачів лотереї щодо дотримання положень законодавства про лотереї, цих Умов.

6.1.6. Опубліковувати зміни та доповнення до цих Умов в засобах масової інформації в порядку та обсязі, визначеному законодавством.

6.2. Гравець зобов’язується:

6.2.1. Своєчасно реєструвати ігрові варіанти. 

6.2.2. Внести ставку оператору в порядку, визначеному Умовами.

6.2.3. Не відмовлятись від зареєстрованого ігрового варіанту та зробленої ставки.

6.2.4. Зберігати чек гравця непошкодженим для пред’явлення його оператору з метою одержання призу (у випадку виграшності ігрового варіанту гравця)

6.2.5. Пред’являти виграшні чеки гравця у строки визначені п.4.10 цих Умов.  

6.2.6. Ознайомлюватись з цими Умовами, змінами до них через друковані засоби масової інформації.  

6.2.7. Виконувати всі встановлені даними Умовами вимоги, необхідні для участі у лотереї та одержання призів.

6.2.8. Повідомляти оператору всю необхідну для проведення фінансового моніторингу інформацію, яка є в наявності у гравця в обсягах та у випадках, передбачених чинним законодавством та внутрішніми документами оператора з питань фінансового моніторингу.

6.3. Гравець має право:

6.3.1. Ознайомлюватись із цими Умовами в обсязі, визначеному законодавством.

6.3.2. Звертатися з обґрунтованими претензіями на дії посадових осіб оператора та розповсюджувачів до адміністрації оператора.

6.3.3. Оскаржувати  рішення, прийняті працівниками оператора, щодо виплати (або невиплати) призів за пред’явленими до оплати чеками гравця до центрального офісу оператора або до суду.

6.3.4. Вимагати пред’явлення посвідчень розповсюджувачами лотерей.

6.3.5. На належний рівень культури обслуговування в процесі участі у грі.

6.4. Оператор має право відмовити гравцеві у виплаті виграшу (призу) у випадках, передбачених цими Умовами та законодавством.

 

7. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРЕТЕНЗІЙ ГРАВЦІВ

 

7.1. Претензії гравців розглядаються оператором у порядку та у строки, визначені Законом України „Про звернення громадян” та іншими актами законодавства, що є чинними на момент розгляду претензії.

7.2. Претензії гравців, щодо виграшу на їхні ігрові варіанти повинні бути подані не пізніше, ніж протягом 30 днів з моменту, коли відбулося останнє за часом змагання, включене до ігрового варіанту гравця.

7.3. Остаточні рішення за результатами розгляду претензій гравців приймаються оператором. Рішення оператора можуть бути оскаржені гравцями до суду.

7.4. Оператор не приймає претензій гравців стосовно правильності транслітерації українською мовою назв іноземних команд та/або прізвищ спортсменів.

 

8. КОНТРОЛЬ ЗА ПРОВЕДЕННЯМ ЛОТЕРЕЇ

 

8.1. Контроль за електронною системою прийняття ставок здійснюється Державною казначейською службою України в режимі реального часу з використанням технічних засобів, наданих оператором в порядку, визначеному Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

8.2. Оператор вживає всіх передбачених законодавством заходів для надання можливості  здійснення органами виконавчої влади контролю за проведенням лотереї.

 

9. ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ, ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ ТА ЗЧИТУВАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ

 

9.1. Захист зчитувальних пристроїв досягається особливістю алгоритму формування термінального штрих-коду, нанесеного на чек гравця.

9.2. Захист електронної системи прийняття ставок забезпечується модулями безпеки, які є невід’ємною частиною комунікаційного, аплікаційного серверів, сервера баз даних та передбачають спеціальне програмне та апаратне забезпечення. Інформація про всі прийняті ставки, виплати виграшів на терміналах, тощо зберігається на оптичних носіях, що не стираються. Зберігання та облік носіїв організується оператором.

9.3. Захист ігрової інформації електронної системи забезпечується від несанкціонованого доступу та використання наступним чином:

- захист від вторгнення засобами зовнішнього сітьового доступу реалізується стандартними технологіями сітьової фільтрації;

- захист електронної системи від несанкціонованого вторгнення обслуговуючого персоналу досягається суворо регламентованим розподіленням прав доступу апаратно-програмними засобами.

 

10. СФЕРА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЛОТЕРЕЇ

 

10.1. Лотерея розповсюджується  на всій території України через власну мережу розповсюдження оператора та юридичних і фізичних осіб шляхом укладення з ними відповідних угод.

10.2. Розповсюдження лотереї проводиться при суворому дотриманні принципу добровільності.

 

11. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 11.1. Ці умови набирають чинності з моменту їх оприлюднення.

 

Итак, вы любите спорт, уверены в своей интуиции и не прочь, чтобы ваши спортивные прогнозы приносили деньги. Это значит, вы – потенциальный игрок в лотерею «Спортлига», и вам пора сделать ставку.

При желании ставки на спорт сделать очень просто, т.к. спортивная лотерея «Спортлига» имеет огромную сеть специализированных точек продаж по всей Украине. В сети магазинов «Спортлига» работают квалифицированные консультанты. Вы можете легко обратиться к ним за помощью, когда решите сделать ставку в первый раз, чтобы сориентироваться в огромном перечне спортивных событий и сделать ставку на спорт, который вам ближе.

Ставки на футбол, ставки на баскетбол, ставки на хоккей – это далеко не весь список спортивных прогнозов, которые вы можете сделать в лотерее «Спортлига».

Кроме того, спортивная лотерея «Спортлига» представлена в Интернете, и вы можете ознакомиться с правилами игры и узнать лучшие коэффициенты на официальном сайте компании МСЛ.

Всем любителям спортивного беттинга необходимо знать, что букмекерские конторы в Украине запрещены, и нелегальные букмекеры, настойчиво предлагающие свои услуги, могут подорвать их бюджет, вместо того, чтобы пополнить его.

Только спортивная лотерея “Спортлига” является государственной денежной лотереей тото, принимающей ставки на спорт в Украине.

Теперь, когда вы осведомлены о возможностях и подводных камнях спортивного беттинга, вам остается прийти в ближайшую точку лотереи «Спортлига» и решить, что же вы предпочтете для начала:

- сделать ставку на футбол,

- сделать ставку на баскетбол,

- сделать ставку на  хоккей,

- сделать ставку на теннис

или испытать свои знания, составив спортивный прогноз на другой вид спорта.

Умови проведення лотереї

Гаряча лінія:

(044) 205 00 95

Лото-Забава

Архів результатів

Нашi мiльйонери

Статті в газеті Азарт

Я граю перший раз

Правила гри

Умови проведення лотереї

ХТО ТАМ

Наші переможці

Про останню квартиру

Виграні квартири

Я граю перший раз

Архів результатів

Акция!

Вiдео з гри

Відео сюжети

Статті в газеті Азарт

Умови проведення лотереї

Мегалот

Архів результатів

Правила гри

Статті в газеті Азарт

Аналіз системної гри

Умови проведення лотереї

Спортліга

Архів результатів

Правила гри

Я граю перший раз

Статті з ТОТО плюс

Умови проведення лотереї

Гонка на гроші

Я граю перший раз

Правила гри

Архів результатів

Умови проведення лотереї

Спортпрогноз

Архів результатів

Правила гри

Умови проведення лотереї

Статті з ТОТО плюс

Швидкограй

Новини

Миттєві лотереї
по 10 грн

Миттєві лотереї
по 5 грн

Миттєві лотереї
по 2 грн

Про компанію

Загальна нформація

Історія МСЛ

Презентація для ЗМІ

Презентація для партнерів

Відеотека

Новинні сюжети

Анонси

Навчальнi ролiки

Записи програм

Де я можу купити білет

Контакти

Питання-відповідь

Наші партнери

Кар’єра

Команда

Світові лотерейні новини

Cторінка гумору

Соціальна відповідальність

Додати в обране